اقدام پژوهی دبیر زبان انگلیسی دهم افزایش یادگیری

راهنمای سایت

سایت اقدام پژوهی -  گزارش تخصصی و فایل های مورد نیاز فرهنگیان

1 -با اطمینان خرید کنید ، پشتیبان سایت همیشه در خدمت شما می باشد .فایل ها بعد از خرید بصورت ورد و قابل ویرایش به دست شما خواهد رسید. پشتیبانی : بااسمس و واتساپ: 09159886819  -  صارمی

2- شما با هر کارت بانکی عضو شتاب (همه کارت های عضو شتاب ) و داشتن رمز دوم کارت خود و cvv2  و تاریخ انقاضاکارت ، می توانید بصورت آنلاین از سامانه پرداخت بانکی  (که کاملا مطمئن و محافظت شده می باشد ) خرید نمائید .

3 - درهنگام خرید اگر ایمیل ندارید ، در قسمت ایمیل ، ایمیل http://up.asemankafinet.ir/view/2488784/email.png  را بنویسید.

http://up.asemankafinet.ir/view/2518890/%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%20%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF%20%D8%A2%D9%86%D9%84%D8%A7%DB%8C%D9%86.jpghttp://up.asemankafinet.ir/view/2518891/%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%20%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF%20%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA%20%D8%A8%D9%87%20%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA.jpg

لیست گزارش تخصصی   لیست اقدام پژوهی     لیست کلیه طرح درس ها

پشتیبانی سایت

در صورت هر گونه مشکل در دریافت فایل بعد از خرید به شماره 09159886819 در شاد ، تلگرام و یا نرم افزار ایتا  پیام بدهید
آیدی ما در نرم افزار شاد : @asemankafinet

اقدام پژوهی راهکارهای افزایش یادگیری دانش ­آموزان پایه دهم در درس زبان انگلیسی

بازديد: 9
اقدام پژوهی راهکارهای افزایش یادگیری دانش ­آموزان پایه دهم در درس زبان انگلیسی

راهکارهای افزایش یادگیری دانش­آموزان پایه دهم در درس زبان انگلیسی

 

 بیان مســئله

 شرایط متفاوت دانش­آموزان این دبیرستان که بیشتر آنها از مردودی­های مدارس روزانه، افرادی با وقفه­های تحصیلی طولانی و یا متأهـــل می­باشند، شیوه­های رفتاری و تدریس متفاوتی را ایجاب می کند.

از آن جا که دانش­آموزان کلاس اول بیشترین ضعف را در درس زبان انگلیسی دارا بودند، مسئله­ی اساسی در این موقعیت، این بودکه با بهره­گیری از چه راهکارهایی می­توان چشم­انداز روشن و امیدبخشی نسبت به موفقیت در یادگیری زبان انگلیسی در این دانش­آموزان ترسیم نمود ؟ و به عبارتی چگونه می­توان موجبات انگیزش یادگیری زبان انگلیسی و بهبود وضعیت زبانی دانش­آموزان در این زمان کوتاه را فراهم نمود؟

توصیف وضع موجــود(شواهد 1)

شاخص­های کیفی وضع موجود نشان دهنده­ي بی­علاقه بودن، ضعف فراوان در روخوانی، گرامر و فهم متون، روند کند یادگیری، اضطراب و عدم اعتماد­به­نفس، مشکلات خانوادگی، وقفه­های تحصیلی طولانی، عدم موفقیت در مدارس روزانه و وجود رده­های سنی متفاوت و ناهمگون بود.

شاخص­های کمی نیز در اوایل نیمسال دوم در سال تحصیلی88-87 بیانگر این بود که: از مجمــوع 20 دانش­آموز کلاس اول متوسطه، 9 نفر نمره­ی بالای10 کسب نموده­اند،که این میزان نسبت به کل کلاس بسیار کم می­باشد، بنابراین در این اقدام­پژوهی سعی شده است این میزان، به سطح قابل قبولی در پایان ترم افزایش یابد.

انتخاب راه­حــل ها

اقدام­پژوه با جمع­آوری اطلاعات از طریق مشاهده، پرسش­نامه، مصاحبه و مطالعه به نتایجی در رابطه با راهــکارهای بهبود یادگیری درس زبان انـگلیسی دست یافته و از مجموع راه­حل­های پیشنــهادی، شش راه­حل زیر رابا توجه به امکانات موجود در دبیرستان و مدت زمان موجود انتخاب نموده و تصمیم به اجرای آنها گرفت.

1- فعال نمودن دانش­آموزان در فرآيند ياددهي- يادگيري ؛

2- گروه­بندی دانش­آموزان و استفاده از دانش آموزان قوی­تردر رهبری گروه ؛

3- استفاده از کتاب­های کمک درسی جامع و استاندارد با تمرین­های فراوان و بدون پاسخ ؛

4- توجه ويژه به ارزشيابي مستمر ( تكويني ) با معناي درست و دقيق آن ؛

5 – برگزاری کلاس­های تقویتی ، با بهره­گیری از راه­حلی انگیزشی و معنوی، موازی آموزش علمی ؛

6- برقراری ارتباط عاطفي مناسب با دانش­آموزان ؛

اجرای راه­حــل ها

بعد از اعتباربخشی به راه­­حل­ها توسط اساتید فن و همکاران فرهیخته، اقدام­پژوه هرشش مورد را به مرحله اجرا در آورد و در طول اجرا، هر جا نیاز به اصلاح و تعدیل راه­حلی بود، با تفکر و بررسی آن را انجام داده و سعی نمود به نحو احسن، راهکارها را عملی سازد.

توصیف وضع مطلــوب (شواهد2)

شاخص­های کیفی وضع مطلوب نشان دهنده­ی علاقه­مندی، افزایش ضریب امنیت­خاطر، کاهش اضطراب، مشارکت در فعالیت­های کلاسی، ارتقای کیفیت یادگیری، افزایش خودباوری و اعتماد­به­نفس دانش­آموزان  مردودی و یا دارای وقفه­های تحصیلی، همدلی و ارتباط عاطفی بسیار خوب دبیر با دانش آموزان است.

شاخص­های کمی وضع مطلوب نیز نشان می­­دهد،که تـعداد دانش­آموزان با نمره­ی بالای 10 در کلاس اول به 18 نفر رسیده است. بر این اساس در اواخر سال تحصــیلی 88-87  میــزان درصد قبـولی دانش­آموزان کلاس اول از 45 % ( وضع موجود) به90 % (وضع مطلوب) رسیده است. بنابراین پژوهشگر در رابطه با افزایش درصد قبولی وپیشــرفت دانش­آموزان این دبیرستان در درس زبان انـگلیسی به نتیجه مورد

 

توجه :

برای سفارش و دریافت کامل این اقدام پژوهی به شماره 09159886819 در تلگرام یا واتساپ پیام دهید .

همچنین می توانید از لینک های زیر اقدام پژوهی های آماده و کامل سایت را ببینید و دریافت نمائید :

روی لیست هر پست که خواستید در زیر کلیک کنید یا می توانید در همین صفحه همه موضوعات را مشاهده نمایید :

 

منبع : سايت علمی و پژوهشي آسمان -- صفحه اینستاگرام ما را دنبال کنید
اين مطلب در تاريخ: پنجشنبه 22 اسفند 1398 ساعت: 21:48 منتشر شده است
برچسب ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
نظرات(0)

نظرات


کد امنیتی رفرش

شبکه اجتماعی ما

   
     

موضوعات

پيوندهاي روزانه

تبلیغات در سایت

پیج اینستاگرام ما را دنبال کنید :

فرم های  ارزشیابی معلمان ۱۴۰۲

با اطمینان خرید کنید

پشتیبان سایت همیشه در خدمت شماست.

 سامانه خرید و امن این سایت از همه  لحاظ مطمئن می باشد . یکی از مزیت های این سایت دیدن بیشتر فایل های پی دی اف قبل از خرید می باشد که شما می توانید در صورت پسندیدن فایل را خریداری نمائید .تمامی فایل ها بعد از خرید مستقیما دانلود می شوند و همچنین به ایمیل شما نیز فرستاده می شود . و شما با هرکارت بانکی که رمز دوم داشته باشید می توانید از سامانه بانک سامان یا ملت خرید نمائید . و بازهم اگر بعد از خرید موفق به هردلیلی نتوانستیدفایل را دریافت کنید نام فایل را به شماره همراه   09159886819  در تلگرام ، شاد ، ایتا و یا واتساپ ارسال نمائید، در سریعترین زمان فایل برای شما  فرستاده می شود .

درباره ما

آدرس خراسان شمالی - اسفراین - سایت علمی و پژوهشی آسمان -کافی نت آسمان - هدف از راه اندازی این سایت ارائه خدمات مناسب علمی و پژوهشی و با قیمت های مناسب به فرهنگیان و دانشجویان و دانش آموزان گرامی می باشد .این سایت دارای بیشتر از 12000 تحقیق رایگان نیز می باشد .که براحتی مورد استفاده قرار می گیرد .پشتیبانی سایت : 09159886819-09338737025 - صارمی سایت علمی و پژوهشی آسمان , اقدام پژوهی, گزارش تخصصی درس پژوهی , تحقیق تجربیات دبیران , پروژه آماری و spss , طرح درس