تحقیق درباره دکتورهای گاز سرمازا

راهنمای سایت

سایت اقدام پژوهی -  گزارش تخصصی و فایل های مورد نیاز فرهنگیان

1 -با اطمینان خرید کنید ، پشتیبان سایت همیشه در خدمت شما می باشد .فایل ها بعد از خرید بصورت ورد و قابل ویرایش به دست شما خواهد رسید. پشتیبانی : بااسمس و واتساپ: 09159886819  -  صارمی

2- شما با هر کارت بانکی عضو شتاب (همه کارت های عضو شتاب ) و داشتن رمز دوم کارت خود و cvv2  و تاریخ انقاضاکارت ، می توانید بصورت آنلاین از سامانه پرداخت بانکی  (که کاملا مطمئن و محافظت شده می باشد ) خرید نمائید .

3 - درهنگام خرید اگر ایمیل ندارید ، در قسمت ایمیل ، ایمیل http://up.asemankafinet.ir/view/2488784/email.png  را بنویسید.

http://up.asemankafinet.ir/view/2518890/%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%20%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF%20%D8%A2%D9%86%D9%84%D8%A7%DB%8C%D9%86.jpghttp://up.asemankafinet.ir/view/2518891/%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%20%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF%20%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA%20%D8%A8%D9%87%20%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA.jpg

لیست گزارش تخصصی   لیست اقدام پژوهی     لیست کلیه طرح درس ها

پشتیبانی سایت

در صورت هر گونه مشکل در دریافت فایل بعد از خرید به شماره 09159886819 در شاد ، تلگرام و یا نرم افزار ایتا  پیام بدهید
آیدی ما در نرم افزار شاد : @asemankafinet

تحقیق درباره دکتورهای گاز سرمازا

بازديد: 9
تحقیق درباره دکتورهای گاز سرمازا

تحقیق درباره دکتورهای گاز سرمازا

دکتورهای گاز سرمازا

 

دستگاههاي سرد كننده به علتهاي زياد ممكن است دچار نشتي گردند. اين نشتي بيشتر از نقاط اتصال و جوش بروز كرده و باعث كاهش مبرد و روغن در سيستم ميگردد كه در نهايت كمي سرما و بد كار كردن كمپرسور را به دنبال دارد. به همين جهت لازم است هر چند وقت يك سيستم سرد كننده را مورد بازرسي و بازديد قرار دهيد پيش از آنكه به مرحله بحراني برسد. منجر به تعميرات كلي و پر هزينه گردد. در زير به روشهاي كشف يك نشت پرداخته مي شود.

دتكتور هالیدی :
براي پيدا كردن نشت مواد سرمازايي مانند R22, R12  مي توان از يك مشعل هالايد كه يك لوله دراز دارد استفاده نمود. مشعل را روشن و سر آزاد لوله مكنده را به پيرامون اتصالات نزديك كنيد. اگر از اين نقاط بخار مبرد نشت كند از لوله مكنده خود را به شعله مي رساند و رنگ آن را به سبز روشن و براق بر مي گرداند. مشعل هالايد را بايد در خارج ساختمان و يا در اتاقي كه به هيچ صورتي احتمال وجود بخار ماده سرمازا در آن نيست پر نمود و هوا در آن پمپ كرد ( مانند چراغ زنبوري ) زيرا اگر مقداري بخار ماده سرما زا همراه الكل و يا هوا وارد منبع مشعل شود شعله ي آن هميشه سبز خواهد بود و ديگر نمي توان از آن به عنوان نشت ياب استفاده كرد. الكل مصرفي در اين مشعل بايد خيلي تميز باشد زيرا مجراي خروج (سوزن) آن بسيار تنگ و باريك است. قبل از روشن كردن مشعل بايد محل شعله گرم و سر لوله مكنده با انگشت مسدود شود تا وقتي كه شعله به رنگ طبيعي درآيد. مشعلهاي نشت ياب گازسوز - استيلني و پروپان سوز هم يافت مي شود

دتكتور خميري :

روش ديگر كشف نشت ماليدن يك مايع غليظ و چسبنده خميري شكل مانند كف صابون به لوله ها و اتصالات مشكوك به نشت است. اين ماده با وجود چسبندگي زياد بازهم حالت مايع دارد و براحتي در اطراف محل مورد نظر جريان مي يابد و آن را در بر ميگيرد. در صورت وجود ترك يا سوراخ در محل بخار متصاعد شده سبب باد كردن ماده واسطه و ايجاد حباب در محل نشت مي شود.

 

دتكتور شيميايي :
معرف نسلر نوع محلول شيميايي براي تشخيص آمونياك در آب است كه با اضافه شدنش به آب در حال حركت سيستمهاي آمونياكي موجب تغيير رنگ ( قهوه اي ) آب مي شود.


دتكتور سولفوري :
شمع سولفوري نوعي شمع يا كاغذ است كه با روشن شدن و تماس با گاز آمونياك بخار سفيد رنگ سمي توليد مي شود. لازم به ذكر است كه برخي سيستمها با مبردي كه با رنگ آميخته شده شارژ شود در صورت نشت براحتي فابل مشاهده هستند. چنین سیلندر هایی را باید پیش از اتصال به سیستم جهت شارژ بخوبی تکان دهید تا ماده رنگی ته نشین شده در سیلندر با مایع ترکیب شود.

دتکتور الکترونیکی:
حساسترین و دقیقترین نشت یاب ، نشت یاب الکترونیکی است، این دستگاه مقاومت الکترونیکی نمونه های بخار مواد سرمازا را می سنجد و چنانچه در هوای مجاور سیستم بخار ماده سرمازا وجود داشته باشد، آن را نشان می دهد.


دتکتور التراسونیک :

جدیدترین نشت یاب که بسیار دقیق و حساس می باشد نشت یاب التراسونیک است. این دستگاه مجهز به تکنولوژی مافوق صوت برای شنیدن می باشد و دارای حساسیت و نفوذ پذیری دقیق و قدرتمندی برای تشخیص دقیق محل نشت ماده سرمازا از سیستم می باشد. این دستگاه می تواند صداهای بسیار ضعیف از نشت مبرد در هر نقطه سیستم حتی در حال روشن بودن و کار کردن سریع تشخیص داده و بیابد و صدای نشت را از صداهای دیگرجدا نماید. این دستگاه برای یافتن دیگر گازهای غیر مبرد و بخار در تحت فشار و وکیوم کاربرد گسترده ای دارد و به کمک آن نیز می توانید صدای سالم یا معیوب کارکردن بلبرینگها، ولوها، سلونوییدها، و دیگر تجهیزات را تشخیص دهید. دتکتور التراسونیک با باطری 9 ولت قابل شارژ کار می کند و دارای یک کیف مخصوص، هدفون و لوازم جانبی برای شنیدن و تفکیک صدا ها می باشد. برای سه گروه گازهای مبرد کاربرد دارد. دتکتور بسیار پیشترفته در نوع هالوژنی نیز ساخته شده است.

منبع : سايت علمی و پژوهشي آسمان -- صفحه اینستاگرام ما را دنبال کنید
اين مطلب در تاريخ: یکشنبه 25 اسفند 1398 ساعت: 8:20 منتشر شده است
نظرات(0)

نظرات


کد امنیتی رفرش

شبکه اجتماعی ما

   
     

موضوعات

پيوندهاي روزانه

تبلیغات در سایت

پیج اینستاگرام ما را دنبال کنید :

فرم های  ارزشیابی معلمان ۱۴۰۲

با اطمینان خرید کنید

پشتیبان سایت همیشه در خدمت شماست.

 سامانه خرید و امن این سایت از همه  لحاظ مطمئن می باشد . یکی از مزیت های این سایت دیدن بیشتر فایل های پی دی اف قبل از خرید می باشد که شما می توانید در صورت پسندیدن فایل را خریداری نمائید .تمامی فایل ها بعد از خرید مستقیما دانلود می شوند و همچنین به ایمیل شما نیز فرستاده می شود . و شما با هرکارت بانکی که رمز دوم داشته باشید می توانید از سامانه بانک سامان یا ملت خرید نمائید . و بازهم اگر بعد از خرید موفق به هردلیلی نتوانستیدفایل را دریافت کنید نام فایل را به شماره همراه   09159886819  در تلگرام ، شاد ، ایتا و یا واتساپ ارسال نمائید، در سریعترین زمان فایل برای شما  فرستاده می شود .

درباره ما

آدرس خراسان شمالی - اسفراین - سایت علمی و پژوهشی آسمان -کافی نت آسمان - هدف از راه اندازی این سایت ارائه خدمات مناسب علمی و پژوهشی و با قیمت های مناسب به فرهنگیان و دانشجویان و دانش آموزان گرامی می باشد .این سایت دارای بیشتر از 12000 تحقیق رایگان نیز می باشد .که براحتی مورد استفاده قرار می گیرد .پشتیبانی سایت : 09159886819-09338737025 - صارمی سایت علمی و پژوهشی آسمان , اقدام پژوهی, گزارش تخصصی درس پژوهی , تحقیق تجربیات دبیران , پروژه آماری و spss , طرح درس