درمورد چگونگی رسیدن نامه از فرستنده به گیرنده تحقیق کنید

راهنمای سایت

سایت اقدام پژوهی -  گزارش تخصصی و فایل های مورد نیاز فرهنگیان

1 -با اطمینان خرید کنید ، پشتیبان سایت همیشه در خدمت شما می باشد .فایل ها بعد از خرید بصورت ورد و قابل ویرایش به دست شما خواهد رسید. پشتیبانی : بااسمس و تلگرام : 09159886819 و آیدی : @dabiryar  -  صارمی

2- شما با هر کارت بانکی عضو شتاب (همه کارت های عضو شتاب ) و داشتن رمز دوم کارت خود و cvv2  و تاریخ انقاضاکارت ، می توانید بصورت آنلاین از سامانه پرداخت بانکی  (که کاملا مطمئن و محافظت شده می باشد ) خرید نمائید .فایل بعد از خرید هم مستقیم دانلود می شود هم به ایمیل شما فرستاده می شود (پوشه inbox یا s pam )

3 - درهنگام خرید اگر ایمیل ندارید ، در قسمت ایمیل ، ایمیل http://up.asemankafinet.ir/view/2488784/email.png  را بنویسید.

http://up.asemankafinet.ir/view/2518890/%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%20%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF%20%D8%A2%D9%86%D9%84%D8%A7%DB%8C%D9%86.jpghttp://up.asemankafinet.ir/view/2518891/%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%20%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF%20%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA%20%D8%A8%D9%87%20%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA.jpg

لیست گزارش تخصصی ها   لیست اقدام پژوهی ها         تجربیات ارتقای شغلی

درمورد چگونگی رسیدن نامه از فرستنده به گیرنده تحقیق کنید

بازديد: 67

 

درمورد چگونگی رسیدن نامه از فرستنده به گیرنده تحقیق کنید

ایرانیان باستان با استفاده از اسب و سوار تازه نفس (چاپار) نامه های دولتی را با سرعت به نقاط مختلف می رساندند. انگلیسی ها كه معمولاً در كپی برداری استاد هستند، از این روش اطلاع رسانی استفاده كردند و سیستم پست خود را بنیان نهادند. بعد از آنها آمریكایی ها از روش چاپار ایرانی كپی برداری كردند و با استفاده از اسب نژاد پونی، سیستم پستی به نام پونی اكسپرس در سال ۱۸۶۰میلادی ایجاد كردند.

از دیگر روش های قدیمی كه از گذشته تا به حال همچنان باقی مانده، استفاده از نامه است.

نامه توسط اداره پست ارسال و دریافت می شود. كار اصلی شما این است كه مشخصات درست گیرنده و فرستنده، سایر مشخصات ضروری و چسباندن تمبر را بدرستی انجام بدهید تا از ارسال نامه خود مطمئن شوید. حواستان باشد، داخل پاكت نامه معمولی پول و طلا نگذارید. پست مالی، پست پیشتاز و اكسپرس، امنیت بیشتری برای ارسال و دریافت اشیای گرانبهای شما دارد.

همان طور كه خودتان بهتر می دانید، نوشتن لغات بر اساس موج الكتریكی، اساس و پایه تلگراف است. در سال ۱۷۹۲ «كلودچاپ» فرانسوی توانست ماشینی برای ارسال ۱۹۶سیگنال به سایر نقاط اختراع كند. «ویلیام كوك» انگلیسی آن را كامل تر كرد، اما این «ساموئل مورس» بود كه علایم تلگراف را به صورت ۳نقطه ابداع كرد.

از دیگر ابزار مهم در ارتباطات رادیو است كه می تواند امواج خود را به فضا هم بفرستد.

«ماركونی» ایتالیایی نخستین مخترع رادیو بود. با نصب ترانزیستور توسط «ویلیام شوكلی» در سال ۱۹۴۸این اختراع كامل تر و اندازه رادیو كوچكتر شد.

ماشین تحریر سرعت تحریر مطالب را بیشتر كرد. این وسیله به ۳حالت انگشتی، الكتریكی و الكترونیكی وجود دارد. دستگاه دارای صفحه كلیدی است كه هر كلید ۲كار یا ۲حرف را به روی كاغذ نقش می زند.

تلفن هم كه ناگفته پیداست مهمترین وسیله ارتباط از زمان اختراعش تا به حال بوده است. كلمات گفته شده در این وسیله تبدیل به پالس الكتریكی می شود و این پالس ها در طول سیم حركت می كنند تا به تلفن دیگر كه مورد نظر است، برسند و در آن دستگاه موج رسیده دوباره تبدیل به صدا می شود.

تلفن بی سیم مشكل حركت كردن با تلفن را برای بعضی ها كه عادت به راه رفتن و حرف زدن دارند، حل كرد. این آزادی عمل را مدیون تكمیل شدن فناوری رادیویی هستیم. بعد از تلفن بی سیم، تلفن همراه به بازار آمد كه مقبول همگان واقع شد و به علت سادگی كاربری، خیلی زود توانست جای خود را در میان سایر تلفن ها باز كند. تلفن همراه در زمان حركت از منطقه ای به منطقه دیگر همچنان امواج را دریافت و ارسال می كند.

تلفن تصویری آخرین پدیده در فناوری تلفن است.

این وسیله بر اساس امواج رادیویی و ویدیویی كه همزمان ارسال یا دریافت می شوند، كار می كند. در این دستگاه صوت و تصویر به صورت علایم الكترونیكی منتقل می شود و پس از رسیدن به مقصد، دوباره به شكل صدا و تصویر در می آید.

نمابر نوشته و تصویر را از راه خطوط مخابراتی به دستگاه نمابر دیگر در آن سوی زمین ارسال می كند و برای ارسال و دریافت متن ها و نوشته ها كاربرد زیادی دارد. نمابر وسیله ای ضروری در روزنامه ها، رادیو و تلویزیون و بانك ها است.

با دوربین عكاسی تصاویر مورد نظر را ثبت می كنید و با سایر وسایل ارتباطی ارسال می كنید. دوربین عكاسی بر پایه دریافت نور كار می كند. نور از روی موضوع عكاسی بر سطح فیلم كه با ماده شیمیایی خاصی پوشیده شده می تابد و تصویر بر سطح فیلم ثبت می شود. امروزه كاربرد دوربین های دیجیتال كه نیاز به فیلم ندارند، رواج بیشتری دارد.

دوربین های ویدیویی تصاویر را به علایم الكترونیكی تبدیل می كند كه براحتی در صفحه تلویزیون مشاهده می شوند. این وسیله صدا را هم بر قسمتی از نوار ویدیو به طور همزمان با تصویر ضبط می كند. دستگاه پخش ویدیو توانایی پخش این علایم الكترونیكی را دارد.

تلویزیون مهمترین وسیله ارتباطی جهان امروز است. این وسیله به صورت مستقیم و لحظه ای صدا و تصویر را از هر جای جهان كه این اطلاعات ارسال می شود، دریافت می كند. این دستگاه بر پایه امواج رادیویی كار می كند.

تهیه و پخش تصویر و صدا در تلویزیون احتیاج به كار گروهی دارد. به غیر از هنرمندان كه در تولید برنامه ها دخالت دارند، گروهی از نیروهای فنی كه در كار تولید تصویر، صدا و نور مهارت دارند، برای تولید و پخش برنامه های تلویزیونی مشاركت می كنند.

رادار هم وسیله ای است كه بر اساس ارسال و دریافت امواج می تواند اشیا را در فاصله های دور تشخیص بدهد. رادار در سال ۱۹۳۰كامل و در جنگ جهانی دوم به عنوان راهنمای هواپیما و كشتی به خدمت گرفته شد. امروزه پلیس از رادار برای یافتن خودروهای پرسرعت استفاده می كند.

رادار هواپیماها را با ارسال و دریافت لحظه ای امواج هنگام پرواز در آسمان هدایت می كند. می توان با رادار از وجود هر نوع مانع، بویژه در شب و هوای ابری مطلع شد.

كاركرد سونار مانند رادار است، یعنی با ارسال و دریافت امواج از اعماق دریا، اطلاعاتی از قطعه های یخی شناور، تصاویری از اعماق دریا و فاصله سطح تا عمق دریا به دست می دهد. مخترع سونار، فرانسوی ها هستند.

ماهواره ها در مداری مشخص در اطراف زمین در گردش اند. این وسیله در پخش برنامه های تلویزیونی، مخابرات، وضع آب و هوایی كمك زیادی به بشر كرده است. ماهواره تنها یك نقطه خاص را پوشش می دهد.

رایانه هم همان طور كه می دانید، در زندگی امروز ما نقش مهمی دارد كه با راه اندازی شبكه جهانی اینترنت و البته سیستم چت توانسته است فاصله ها را كوتاه و به تبادل فرهنگ ها كمك بیشتری كند.

منبع : سايت علمي و پژوهشي آسمان
اين مطلب در تاريخ: چهارشنبه 06 ارديبهشت 1396 ساعت: 18:19 منتشر شده است
برچسب ها : ,
نظرات()

مطالب مرتبط

نظرات


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی

موضوعات

پيوندهاي روزانه

امکانات جانبي

با اطمینان خرید کنید

پشتیبان سایت همیشه در خدمت شماست.

 سامانه خرید و امن این سایت از همه  لحاظ مطمئن می باشد . یکی از مزیت های این سایت دیدن بیشتر فایل های پی دی اف قبل از خرید می باشد که شما می توانید در صورت پسندیدن فایل را خریداری نمائید .تمامی فایل ها بعد از خرید مستقیما دانلود می شوند و همچنین به ایمیل شما نیز فرستاده می شود . و شما با هرکارت بانکی که رمز دوم داشته باشید می توانید از سامانه بانک سامان یا ملت خرید نمائید . و بازهم اگر بعد از خرید موفق به هردلیلی نتوانستیدفایل را دریافت کنید نام و نام خانوادگی نام فایل و ایمیل خود را به شماره همراه 09159886819 ارسال نمائید، در سریعترین زمان فایل به ایمیل شما  فرستاده می شود .

نظرسنجي

چقدر از تحقیقات سایت راضی هستید و به دیگران سایت را معرفی می کنید ؟
درباره ما

آدرس مشهد قاسم اباد - سایت علمی و پژوهشی آسمان -کافی نت آسمان - هدف از راه اندازی این سایت ارائه خدمات مناسب علمی و پژوهشی و با قیمت های مناسب به فرهنگیان و دانشجویان و دانش آموزان گرامی می باشد .این سایت دارای بیشتر از 10000 تحقیق رایگان نیز می باشد .که براحتی مورد استفاده قرار می گیرد .پشتیبانی سایت : 09159886819-09338737025 - صارمی سایت علمی و پژوهشی آسمان , اقدام پژوهی, گزارش تخصصی درس پژوهی , تحقیق تجربیات دبیران , پروژه آماری و spss , کارآموزی