منظور از تنظیم بودجه ماهانه خانواده چیست؟تنظیم این بودجه چه فایده ای د

راهنمای سایت

سایت اقدام پژوهی -  گزارش تخصصی و فایل های مورد نیاز فرهنگیان

1 -با اطمینان خرید کنید ، پشتیبان سایت همیشه در خدمت شما می باشد .فایل ها بعد از خرید بصورت ورد و قابل ویرایش به دست شما خواهد رسید. پشتیبانی : بااسمس و واتساپ: 09159886819  -  صارمی

2- شما با هر کارت بانکی عضو شتاب (همه کارت های عضو شتاب ) و داشتن رمز دوم کارت خود و cvv2  و تاریخ انقاضاکارت ، می توانید بصورت آنلاین از سامانه پرداخت بانکی  (که کاملا مطمئن و محافظت شده می باشد ) خرید نمائید .

3 - درهنگام خرید اگر ایمیل ندارید ، در قسمت ایمیل ، ایمیل http://up.asemankafinet.ir/view/2488784/email.png  را بنویسید.

http://up.asemankafinet.ir/view/2518890/%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%20%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF%20%D8%A2%D9%86%D9%84%D8%A7%DB%8C%D9%86.jpghttp://up.asemankafinet.ir/view/2518891/%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%20%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF%20%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA%20%D8%A8%D9%87%20%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA.jpg

لیست گزارش تخصصی   لیست اقدام پژوهی     لیست کلیه طرح درس ها

پشتیبانی سایت

در صورت هر گونه مشکل در دریافت فایل بعد از خرید به شماره 09159886819 در شاد ، تلگرام و یا نرم افزار ایتا  پیام بدهید
آیدی ما در نرم افزار شاد : @asemankafinet

منظور از تنظیم بودجه ماهانه خانواده چیست؟تنظیم این بودجه چه فایده ای دارد

بازديد: 553

سوال :

منظور از تنظیم بودجه ماهانه خانواده چیست؟تنظیم این بودجه چه فایده ای دارد

 

پاسخ  :

توجه به افزایش هزینه ها و گسترش شگفت انگیز وسایل مصرفی، اگر با برنامه خرج نکنید، حتما پس از مدتی دچار مشکلات جدی مالی خواهید شد.

خیلی از افراد متوجه ضرورت این مسئله می شوند، اما یا اقدامی برای برنامه ریزی مالیشان انجام نمی دهند یا برنامه ریزی مالی ای که انجام می دهند آن قدر کلی و مبهم است که هیچ فایده عملی و موثری، بر آن مترتب نیست و یا اگر هم برنامه ریزی دقیقی دارند، مدام از آن عدول کرده و آن را زیر پا می گذارند. در این بخش ما تنها به مشکلات گروه دوم از گروه های ذکرشده می پردازیم

میزان درآمد ماهانه خود یا همسرتان را بنویسید. اگر کارهای دیگری هم می کنید، سعی کنید حدود تقریبی درآمدی را که از آن کارها انتظار دارید بنویسید. برآیند دقیق داشتن از دخل و درآمدها نخستین گام برای یک برنامه ریزی دقیق مالی است. یک برنامه موفق مالی برنامه ای است که با عمل کردن به آن هم می توانید تمام هزینه های ماه را تنها با توسل به درآمدهایتان مدیریت کنید و هم مبلغی را برای خود ذخیره کنید.

هزینه هایتان را به دو گروه کلی و عمده هزینه های ثابت و متغیر تقسیم کنید. هزینه های ثابت، هزینه های هستند که هر ماه شما ناچار از پرداخت آنها هستید و ربطی به چگونگی زندگی شما و صرفه جویی ندارد. برای مثال افرادی که اجاره نشین هستند، هر ماه بخشی از درآمدشان به طور پیوسته، خرج پرداخت اجاره می شود، اما هزینه های متغیر، هزینه هایی هستند که از یک ماه به ماه دیگر تغییر می کنند.

راهکارهایی برای کاهش هزینه ها

حال که درباره برنامه ریزی برای تنظیم درآمد خانواده پرداختیم، به این مساله می پردازیم که چگونه می توان در خرج ها، صرفه جویی به خرج داد. در ادامه چند راهکار کلی را معرفی می کنیم.

یک: هزینه های غیر ضروری را حذف کنید: برای مثال اگر مشترک روزنامه هستید و وقت و زمان کافی برای خواندن روزنامه ها ندارید، اشتراک تان را لغو کنید.

دو: جلوی میل تان برای خرید را بگیرید: ممکن است شما از آن دسته آدم هایی باشید که از خرید کردن لذت می برند، مثلا حتی اگر احتیاج هم نداشته باشید، باز هم بعد از مدتی دل تان می خواهد وسایل قدیمی تان را دور بیندازید و وسایل جدید بخرید، اما اگر می خواهید شروع به ذخیره کردن پول هایتان کنید، باید در این دسته از عادات، تجدیدنظر کنید

سه: عادات مصرفی خود را عوض کنید: برای مثال اگر در هفته پنج بار با خانواده به بیرون رفته و غذا می خورید، آن را کم کرده و سه بار بروید.

 

توجه

 

همچنین می توانید جواب پاسخ های کتاب های پایه های مختلف را از لینک های زیر ببینید.

بر روی هرپایه و کلاس کلیک کنید :

 

 

 
 
 
 
 
 

 

 

منبع : سايت علمی و پژوهشي آسمان -- صفحه اینستاگرام ما را دنبال کنید
اين مطلب در تاريخ: چهارشنبه 09 بهمن 1398 ساعت: 22:04 منتشر شده است
نظرات(0)

مطالب مرتبط

نظرات


کد امنیتی رفرش

شبکه اجتماعی ما

   
     

موضوعات

پيوندهاي روزانه

تبلیغات در سایت

پیج اینستاگرام ما را دنبال کنید :

فرم های  ارزشیابی معلمان ۱۴۰۲

با اطمینان خرید کنید

پشتیبان سایت همیشه در خدمت شماست.

 سامانه خرید و امن این سایت از همه  لحاظ مطمئن می باشد . یکی از مزیت های این سایت دیدن بیشتر فایل های پی دی اف قبل از خرید می باشد که شما می توانید در صورت پسندیدن فایل را خریداری نمائید .تمامی فایل ها بعد از خرید مستقیما دانلود می شوند و همچنین به ایمیل شما نیز فرستاده می شود . و شما با هرکارت بانکی که رمز دوم داشته باشید می توانید از سامانه بانک سامان یا ملت خرید نمائید . و بازهم اگر بعد از خرید موفق به هردلیلی نتوانستیدفایل را دریافت کنید نام فایل را به شماره همراه   09159886819  در تلگرام ، شاد ، ایتا و یا واتساپ ارسال نمائید، در سریعترین زمان فایل برای شما  فرستاده می شود .

درباره ما

آدرس خراسان شمالی - اسفراین - سایت علمی و پژوهشی آسمان -کافی نت آسمان - هدف از راه اندازی این سایت ارائه خدمات مناسب علمی و پژوهشی و با قیمت های مناسب به فرهنگیان و دانشجویان و دانش آموزان گرامی می باشد .این سایت دارای بیشتر از 12000 تحقیق رایگان نیز می باشد .که براحتی مورد استفاده قرار می گیرد .پشتیبانی سایت : 09159886819-09338737025 - صارمی سایت علمی و پژوهشی آسمان , اقدام پژوهی, گزارش تخصصی درس پژوهی , تحقیق تجربیات دبیران , پروژه آماری و spss , طرح درس