موضوعی انتخاب کنید و با رعایت مراحل نوشتن سفرنامه ای بنویسید

راهنمای سایت

سایت اقدام پژوهی -  گزارش تخصصی و فایل های مورد نیاز فرهنگیان

1 -با اطمینان خرید کنید ، پشتیبان سایت همیشه در خدمت شما می باشد .فایل ها بعد از خرید بصورت ورد و قابل ویرایش به دست شما خواهد رسید. پشتیبانی : بااسمس و واتساپ: 09159886819  -  صارمی

2- شما با هر کارت بانکی عضو شتاب (همه کارت های عضو شتاب ) و داشتن رمز دوم کارت خود و cvv2  و تاریخ انقاضاکارت ، می توانید بصورت آنلاین از سامانه پرداخت بانکی  (که کاملا مطمئن و محافظت شده می باشد ) خرید نمائید .

3 - درهنگام خرید اگر ایمیل ندارید ، در قسمت ایمیل ، ایمیل http://up.asemankafinet.ir/view/2488784/email.png  را بنویسید.

http://up.asemankafinet.ir/view/2518890/%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%20%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF%20%D8%A2%D9%86%D9%84%D8%A7%DB%8C%D9%86.jpghttp://up.asemankafinet.ir/view/2518891/%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%20%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF%20%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA%20%D8%A8%D9%87%20%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA.jpg

لیست گزارش تخصصی   لیست اقدام پژوهی     لیست کلیه طرح درس ها

پشتیبانی سایت

در صورت هر گونه مشکل در دریافت فایل بعد از خرید به شماره 09159886819 در شاد ، تلگرام و یا نرم افزار ایتا  پیام بدهید
آیدی ما در نرم افزار شاد : @asemankafinet

موضوعی انتخاب کنید و با رعایت مراحل نوشتن سفرنامه ای بنویسید

بازديد: 4025
موضوعی انتخاب کنید و با رعایت مراحل نوشتن سفرنامه ای بنویسید

سوال  : موضوعی انتخاب کنید و با رعایت مراحل نوشتن سفرنامه ای بنویسید

 

انشا اول :

پاسخ  :

سفرنامه پایه یازدهم  صفحه۱۰۱

کارگاه نوشتاری با رعایت مراحل نوشتن سفرنامه ای بنویسید پایه یازدهم

مقدمه: زندگی خود سفری طولانی است که انسان با پیمودن این مسیر از زمانی که کودک و کوچک است تا وقتی که جوان و بزرگ می شود با به دوش کشیدن کوله باری از تجربیات و خاطرات بار سفر را می بندد و به مقصدگاه ابدی خود می رود.

تنه انشا: یکی از سفرهای زندگیم که هم خوشی به همراه داشت و هم ناراحتی سفر به شمال کشور یعنی گیلان(رشت) بود که یکی از خاطرات خوب زندگیم را رغم زد. جاده ی شمال با آسمان آبی و ابرهای پراکنده ی سفید با باران های گاه و بی گاهش و عطر و بوی دلنشین و هوای دلپذیرش تبدیل شده است به خاطره ی خوب هر رهگذر و مسافری که با هر بار تجربه ی آن در ذهن و یاد آن به عنوان بهترین سفر ثبت و ضبط می شود.

 در سفر ما به شمال باران نم نم می بارید و بوی خاک تازه تر شده همه جا را فراگرفته بود. درخت ها بر جاده های پر پیچ و خم شمال مانند چتری سایه انداخته بود و صدای پرنده ها از گوشه و کنار به گوش می رسید

اما متاسفانه ترافیک هم از شهرهای دیگر به همراه بقیه مسافران بار بسته بود و به اینجا آمده بود و باز هم تلفات و آسیب ها به چشم می خورد و لحظات تلخی را به وجود می آورد اما با این حال گذر کردیم و به مناطق دیدنی گیلان رفتیم تا با جزئیات بیشتر آشنا شویم و از مناطق زیبای دیگر آن هم دیدن کنیم.

به امام زاده ابراهیم رفتیم و برای گذشتگان طلب آمرزش و رحمت کردیم. به قلعه رودخان با آن همه پله های طولانی و بلند، بالای کوه رفتیم و از میراث فرهنگی اصیل گیلان دیدن کردیم و تابلوی زیبای قلعه را خریدیم تا با خود به خانه ببریم، به این وسیله برای همیشه لحظات خوب و شیرین و طبیعت زیبای قلعه رودخان را به خاطر بسپریم. و همچنین تجدید خاطراتی کرئده باشیم و لبخند به روی لب هایمان بیاید.

سفر ما ادامه داشت با گذر از مغازه ها سوغاتی فروشی  شهر رشت با شیرینی فومن و نان زرین و کوکی های خشمزه و غذاهای محلی خشمزه. همراه خانواده به رستوران محلی آن جا رفتیم و در منوی آن مرغ ترش و ترش تره و ماهی شکم پر، باقالی قاتوق، میرزاقاسمی وجود داشت و ما مرغ ترش آن را انتخاب کردیم که بسیار خشمزه بود.

و همینطور به موزه ی میراث روستایی رشت رفتیم و از صنایع دستی خوش رنگ و زیبای آن جا دیدن کردیم و همچنین موزه ی میرزاکوچک خان جنگلی و جنگل های سراسر پوشیده از درخت های کاج و صنوبر که منظره ی زیبا آفریده اند دیدن کردیم. استان گیلان آنقدر زیبا است که هر چه از آن بگویم کم گفته ام .

زمان ما خیلی زود گذشت و تمام گشت و ما مجبور شدیم به خانه بازگردیم اما در مسیر بازگشت ماهیگیران زحمت کش را دیدیم که تور به دست به سمت دریای آبی می روند و یا مزرعه های برنج که عطر برنج تازه خوشه زده همه جا را پر کرده بود و همچنین زیتون های خشمزه که از درخت ها آویزان بودند و رنگ سبز و زیبایش هارمونی قشنگی با اطراف و طبیعت به وجود آورده بود.

نتیجه گیری: سفر ها در زندگی می آیند و می روند تنها چیزی که مهم است این است که همراه خود از سفرها چه چیزی را به همراه بیاوریم و چه خاطره ای ثبت کنیم. زندگیتان سرشار از خاطرات و سفرهای خوب و شیرین.

 

انشا دوم :

موضوع انشا: موضوعی انتخاب کنید و با رعایت مراحل نوشتن سفرنامه ای بنویسید. پایه یازدهم

مقدمه: من مسافرت را خیلی دوست دارم چون معتقدم حال و هوای مرا تغییر می دهد چون وقتی وارد سفری می شوم احساسم فعال تر می شود به درختان و جاده ها بااحساسم نگاه میکنم اینگونه زیستن زیباست .

متن انشا: اوایل پاییز بود اولین سالی بود که بدون دغدغه مدرسه میتوانستم به هر جایی که بخواهم سفر کنم باخانواده ام صحبت کردم و آن ها هم موافقت کردند تا در این هوای پاییزی به مسافرت برویم اسمان انگار دلش گرفته بود آنقدری ابری بود که این را هرکسی می توانست درک کند هوای بارانی داشت مسافرت بارانی لذت دارد که برای  درک آن باید ان را لمس کرد ، پدرم قرار گذاشته بود تا صبح ساعت ۵ حرکت کنیم  شب لباس هایم را در کوله ام جمع کردم فکر و خوشحالی رفتن به مسافرت انقدر مرا ذوق زده کرده بود که حتی نمی توانستم بخوابم دوربین عکاسی ام را برداشتم و چراغ اتاقم را خاموش کردم و چشمانم را بستم و به خواب کوتاه مدتی فرو رفتم جالب بود که انقدر خوشحال بودم که در خواب هم مسافرت میدیدم شاید خیلی جالب نباشد برای خیلی ها این خوشحالی من اما من زمان مدرسه به هر مسافرتی که میرفتم نمیتوانستم بیشتر از دو روز بمانم گاهی حتی یک روز اما این که به مدت دو هفته به مسافرت بروم بدون دغدغه ان هم در هوای پاییزی که باران می امد خیلی برای من شیرین و لذت بخش شده بود صبح ۴ بیدار شدم و گوشی ام رو زدم تا شارژ بشود بعد موزیک هایم را اماده کردم تا۵ کار هایم را انجام دادم و ۵ سوار ماشین شدیم و مسافرتمان شروع شد مادرم اصرار داشت تا کمی بخوابم در ماشین و وقتی رسیدیم اطلاع بدهد اما از دست دادن هر لحظه از این خاطره ها دشوار بود برای من دوربینم اماده عکاسی شده بود و از جاده ها و درختان بلند قامت و رنگ پاییزی عکس میگرفتم چقدر دلنشین بود این عکس ها برای من کنار جاده ماشین را پدرم نگه داشت وقتی پیاده شدم دیگر دوست نداشتم سوار ماشین شوم و قدم میزدم و حال خوبی داشتم از پدرم خواهش کردم تا بگذارد تا جایی قدم بزنم و ان ها هم با ماشین بیاییند قبول کرد و قدم زدم ارام موسیقی گوشی را باز کردم صدای گیتار که ارام میزد و قدم میزدم حال و هوای ان لحظه را با هیچ چیزی حاضر نبود عوض کنم انقدر غرق قدم زدن و گیتار شده بودم که حواسم نبود چقدر راه امده ام فقط جایی توانستم صدای پدرم را بشنوم که میگفت دخترم سوار شو دوباره سوار شدم و راه افتادیم سخت بود دل کندن از جاده ای که هوای دیگری داشت جاده ای که هر دو طرف ان را درختان بلند پر کرده بودند ونم بازانی که همسفرم بود کمی استراحت که کردم چشمانم را باز کردم دریایی دیدم باورم نمی شد اما وقتی چند بار چشمانم را بازو بسته کردم فهمیدم خوابی در کار نیست و من کنار دریا هستم سریع از ماشین پیاده شدم و به سمت دریا رفتم  موج دریا دیدنی بود پاهایم فرو رفته بودند در دریا با خودم فکر میکردم شاید خواب میبینم شاید بلند شوم و اگر این خوابی باشد چگونه قانع شوم اما این مسافرت دلنشین و زیبا برای من خواب نبود مسافرتی بود از جنس واقعیت ها دو هفته ای که در شمال ماندیم به جرات می توانم اعتراف کنم که بهترین روز زندگی من بود .

نتیجه: گاهی سفربه جاده ها و دریایی که موجش خروشان است یقین دارم حاالمان را خوب می کند و چقدر خوب است میان دغدغه های زندگی امان به فکر سفر باشیم به فکر خوب بودن حالمان باشیم.

 

 

منبع : سايت علمی و پژوهشي آسمان -- صفحه اینستاگرام ما را دنبال کنید
اين مطلب در تاريخ: دوشنبه 07 بهمن 1398 ساعت: 20:22 منتشر شده است
برچسب ها : ,,,,,,,,,,,,,,,,
نظرات(0)

مطالب مرتبط

نظرات


کد امنیتی رفرش

شبکه اجتماعی ما

   
     

موضوعات

پيوندهاي روزانه

تبلیغات در سایت

پیج اینستاگرام ما را دنبال کنید :

فرم های  ارزشیابی معلمان ۱۴۰۲

با اطمینان خرید کنید

پشتیبان سایت همیشه در خدمت شماست.

 سامانه خرید و امن این سایت از همه  لحاظ مطمئن می باشد . یکی از مزیت های این سایت دیدن بیشتر فایل های پی دی اف قبل از خرید می باشد که شما می توانید در صورت پسندیدن فایل را خریداری نمائید .تمامی فایل ها بعد از خرید مستقیما دانلود می شوند و همچنین به ایمیل شما نیز فرستاده می شود . و شما با هرکارت بانکی که رمز دوم داشته باشید می توانید از سامانه بانک سامان یا ملت خرید نمائید . و بازهم اگر بعد از خرید موفق به هردلیلی نتوانستیدفایل را دریافت کنید نام فایل را به شماره همراه   09159886819  در تلگرام ، شاد ، ایتا و یا واتساپ ارسال نمائید، در سریعترین زمان فایل برای شما  فرستاده می شود .

درباره ما

آدرس خراسان شمالی - اسفراین - سایت علمی و پژوهشی آسمان -کافی نت آسمان - هدف از راه اندازی این سایت ارائه خدمات مناسب علمی و پژوهشی و با قیمت های مناسب به فرهنگیان و دانشجویان و دانش آموزان گرامی می باشد .این سایت دارای بیشتر از 12000 تحقیق رایگان نیز می باشد .که براحتی مورد استفاده قرار می گیرد .پشتیبانی سایت : 09159886819-09338737025 - صارمی سایت علمی و پژوهشی آسمان , اقدام پژوهی, گزارش تخصصی درس پژوهی , تحقیق تجربیات دبیران , پروژه آماری و spss , طرح درس