ویژگی های اتاق خواب کودک پسر

راهنمای سایت

سایت اقدام پژوهی -  گزارش تخصصی و فایل های مورد نیاز فرهنگیان

1 -با اطمینان خرید کنید ، پشتیبان سایت همیشه در خدمت شما می باشد .فایل ها بعد از خرید بصورت ورد و قابل ویرایش به دست شما خواهد رسید. پشتیبانی : بااسمس و واتساپ: 09159886819  -  صارمی

2- شما با هر کارت بانکی عضو شتاب (همه کارت های عضو شتاب ) و داشتن رمز دوم کارت خود و cvv2  و تاریخ انقاضاکارت ، می توانید بصورت آنلاین از سامانه پرداخت بانکی  (که کاملا مطمئن و محافظت شده می باشد ) خرید نمائید .

3 - درهنگام خرید اگر ایمیل ندارید ، در قسمت ایمیل ، ایمیل http://up.asemankafinet.ir/view/2488784/email.png  را بنویسید.

http://up.asemankafinet.ir/view/2518890/%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%20%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF%20%D8%A2%D9%86%D9%84%D8%A7%DB%8C%D9%86.jpghttp://up.asemankafinet.ir/view/2518891/%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%20%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF%20%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA%20%D8%A8%D9%87%20%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA.jpg

لیست گزارش تخصصی   لیست اقدام پژوهی     لیست کلیه طرح درس ها

پشتیبانی سایت

در صورت هر گونه مشکل در دریافت فایل بعد از خرید به شماره 09159886819 در شاد ، تلگرام و یا نرم افزار ایتا  پیام بدهید
آیدی ما در نرم افزار شاد : @asemankafinet

ویژگی های اتاق خواب کودک پسر

بازديد: 59
ویژگی های اتاق خواب کودک پسر

 

ویژگی های اتاق خواب کودک پسر

 

آیا تفاوتی بین دختران و پسرها وجود دارد؟

با این‌که اکثر ما فکر می‌کنیم تمامی تفاوت‌های موجود در دختران و پسران ناشی از شیوه رفتاری خانواده‌های‌شان است، اما محققان استرالیایی به این نتیجه رسیده‌اند که تفاوت‌های بیولوژیکی بین دختران و پسران از همان دوران داخل رحم مادر شروع شده و بر رفتارهای آتی کودکان تاثیر می‌گذارد.

این تحقیقات هم‌چنین نشان دادند که بین ۲ تا ۳ سالگی، پسران از مشکلات رفتاری بیشتری هم‌چون پرخاشگری و خرابکاری نسبت به دختران برخوردارند و اغلب برونگراتر هستند. دختران نیز از مشکلات درونی‌تر هم‌چون اضطراب رنج می‌برند. هم‌چنین کودکانی که خواهر یا برادر دیگری ندارند، از لحاظ اجتماعی بودن، ضعیف‌تر از سایر کودکان هستند. بنابراین طبیعی است که طراحی اتاق دختران و پسران باید با هم تفاوت داشته باشد.
در ادامه راجع به ایده های مناسب برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب پسرانه صحبت خواهیم کرد. برای هر مورد نیز عکس و تصویری متناسب از دکور شیک متناسب سلیقه ایرانی قرار دادیم تا بتوانید آن را در طراحی اتاق نوجوان و کودک خود بکار ببرید.

اتاق پسر :

 

1-نظم و ترتیب را فراموش نکنید.

بجای رها کردن وسایل روی زمین، هر وسیله را در سر جای خود قرار دهید و از آشفتگی اجتناب کنید. به فرزندتان نظم و انظبات را یاد دهید و از ابتدا او را به انجام اینکار تشویق کنید.

۲-از کاغذدیواری های جذاب استفاده کنید.

برای تنوع و زیبایی اتاق کودک میتوانید از کاغذ دیواریهای قابل شست وشو و مناسب سن او استفاده کنید.

۳-از تاریکی نترسید.

اتاق کودک باید ویژگی تاریک شدن در هر زمان را داشته باشد. این ویژگی بدین خاطر است تا کودک بتواند در زمانهای خاصی از روز کمی بخوابد. از پرده های زیبا و جذاب استفاده کنید. نور زیاد از خوابیدن کودک ممانعت میکند و کودک تاریکی را بمعنای زمان خواب میشناسد. لازم نیست اتاق کودکتان را به سیاه چال تبدیل کنید بلکه تنها از پرده های مناسب استفاده کنید.

۴-از شب خوابهای متنوع استفاده کنید.

لامپ مورد علاقه کودکتان را تهیه کنید و در دکوراسیون اتاقش استفاده کنید.

۵-از یک تم خاص استفاده کنید.

استفاده از تم اتاق کودک کار جذابی است. میتوانید از عروسکهای هواپیمایی استفاده کنید و تم اتاق کودک را حالت سفر ایجاد کنید یا از تم های ماشینی و رنگی استفاده کنید. اگر فرزند شما به ورزش علاقه دارد، شما می توانید موضوع فوتبال را با اضافه کردن مبلمانی به شکل توپ فوتبال و پوسترهای فوتبالیست ها به دکوراسیون اتاق پسران وارد کنید.

۶-از گهواره های کوچک و مناسب استفاده کنید.

از گهواره های راحت و مناسب سن کودک استفاده کنید تا جای زیادی را هم اشغال نکند.

۷-با هنر تفاوت ایجاد کنید.

از قابهای هنری و رنگی(لزومی ندارد بچگانه باشد) استفاده کنید. میتوانید این قابها را چند سال یکبار تعویض کنید.

۹- یادگاری عزیزانتان را در اتاق قرار دهید.

ممکن است از بعضی اعضای خانواده و دوستانتان دور باشید اما میتوانید وسایل و یادگاری هایی که برای کودکتان آورده اند را در اتاق او قرار دهید. قرار دادن این وسایل در دکوراسیون کودک، گرما و صمیمت بیشتری به فضا میبخشد.

۱۰- استفاده از رنگ سفید را فراموش نکنید.

تخت، صندلی و بطورکلی وسایل سفید رنگ، بسیار شیک هستند و به مرور زمان خسته کننده نمیشوند. استفاده از کاورهای قابل شستشو ویا رنگهایی که جرم کمتری بخود گرفته و بخوبی تمیز می شوند نیز توصیه می شود.

۱۱-ست روتختی را برای سال اول فراموش کنید.

ست روتختی(مانند ملافه و پتو) تا یکسالگی برای کودک خطرناک هستند. از تختهای نرده دار و ایمن برای کودکان شیرخوار استفاده کنید.

۱۲-کودک را با کلیشه های جنسیتی احاطه نکنید.

لزومی ندارد که اتاق خواب دخترانه حتما صورتی و اتاق پسرانه تم ماشین یا بسکتبال داشته باشد! آنها فقط کودک هستند و تا سن بخصوصی مفهوم اینها را نمیدانند.

۱۳-از وسایل گرانقیمت استفاده نکنید.

وسایل کودک معمولا چند سال یکبار(با بزرگ شدن او) تعویض میشود پس لزومی ندارد از وسایل گرانقیمت برای اتاق خوابش استفاده کنید. همچنین استفاده از وسایل مد روز باعث میشود بعد از مدتی قدیمی و خسته کننده شود. بجای اینکار توصیه میکنیم از وسیله های ساده تر استفاده کنید که با گذشت زمان جذابیت خود را از دست ندهند.

۱۴-کودک شما به اتاق بزرگی نیاز ندارد.

کودک فضای بسیار کمی اشغال میکند و نیازی به داشتن اتاق بزرگ ندارد. با اینوجود کودک با وجود سن کم، باز هم توانایی‌ها و نیازهایی دارد که باید به آنها توجه کنید و مناسب‌ ترین فضا و مکان را برایشان فراهم کنید.

۱۵-از دادن زرق و برق زیاد به اتاق کودک اجتناب کنید.

کودک تازه متولد شده مفهوم دکوراسیون را نمیداند و حتی زرق و برقهای زیاد هم پس از مدتی برای او عادی میشود. پس هزینه کردن زیاد معقول بنظر نمیرسد. با گذشت زمان و بزرگ شدن کودک، اجازه دهید که خودش دکوراسیون اتاق را انتخاب کند.

خلاصه :

اصولاً بهتر است محل استقرار اتاق کودک در نمای جنوبی ساختمان باشد تا از نور خورشید بر خوردار گردد. وسایل گرمازا در اتاق کودک نباید به هیچ وجه در دسترس او قرار داشته باشند.
 
میز کار ، میزبازی، وسایل بازی و تخت خواب کودک باید از مواد و وسایل طبیعی تهیه شده باشند نه از وسایل مصنوعی. زیرا بچه هابه طور مداوم در تماس مستقیم با این وسایل هستند. اصولا ً بچه ها خیلی زیاد عرق می کنند وگاهی برای مدت طولانی تن برهنه خود را به وسایل می چسبانند. گفته می شود بیماریهای سرطانی گاهی در اثر ارتباط تن برهنه کودک با وسایل و امکانات پلاستیکی و ایجاد تعریق بین آنها شکل می گیرد که ممکن است سالها بعدبروز کند. بهترین جنس برای وسایل کودک، وسایل چوبی هستند.
 
رنگ و فرم وسایلی که بچه ها از آنها استفاده می کنند در تعیین و شکل گیری شخصیت آنها نقش مهمی دارد. با توجه به تفاوت سلیقه دختران و پسران رنگ و فرم مورد استفاده برای کودکان دختر و پسر نیز تفاوت می کند. دختران بیشتر به رنگهای صورتی و لیمویی وپسران به رنگ های آبی روشن و خاکستری علاقمند می باشند. در کنار این رنگها معمولاً کودکان از دیدن رنگهای متضاد نیز خوشحال می شوند و به سمت آنها جذب می شوند.
 
از آنجا که هر کودکی قیافه و خصوصیات خاص خود را دارد.علایق و سلیقه های آنها نیز متفاوت است. نبایدبه اشتباه تصور شود که علایق کودکان با یکدیگر و یا با علایق ما مشترک است. در نظر گرفتن تنوع وسایل و امکانات در اتاق کودک به دلیل استفاده طولانی مدت از اهمیت بسیاری برخورداراست.
 
کودکان به نقاشی و حجم سازی بسیار علاقمند می باشند و دوست دارند وسایلی را که در اختیار دارند رنگی کنند، مثل نقاشی کردن روی دیوارهای اتاقشان.گاهی این مسئله باعث ایجاد اضطراب و نگرانی در خانواده ها می شود. اما باید دقت نمود که کودکان را از انجام این کار نهی نکنیم.و فضای لازم را برای انجام این کار برای او فراهم کنیم.به طور کلی آشنایی با روانشناسی کودکان و چگونگی تزیین اتاق آنان مسئله بسیار مهمی است به طوریکه شاید بتوان گفت ارتباط بسیار زیادی بین تزیین اتاق کودک و اصلاح جامعه وجود دارد

همچنین ویدئوی زیر را ببینید :

 

منبع : سايت علمی و پژوهشي آسمان -- صفحه اینستاگرام ما را دنبال کنید
اين مطلب در تاريخ: سه شنبه 05 فروردین 1399 ساعت: 9:52 منتشر شده است
برچسب ها : ,,,
نظرات(0)

نظرات


کد امنیتی رفرش

شبکه اجتماعی ما

   
     

موضوعات

پيوندهاي روزانه

تبلیغات در سایت

پیج اینستاگرام ما را دنبال کنید :

فرم های  ارزشیابی معلمان ۱۴۰۲

با اطمینان خرید کنید

پشتیبان سایت همیشه در خدمت شماست.

 سامانه خرید و امن این سایت از همه  لحاظ مطمئن می باشد . یکی از مزیت های این سایت دیدن بیشتر فایل های پی دی اف قبل از خرید می باشد که شما می توانید در صورت پسندیدن فایل را خریداری نمائید .تمامی فایل ها بعد از خرید مستقیما دانلود می شوند و همچنین به ایمیل شما نیز فرستاده می شود . و شما با هرکارت بانکی که رمز دوم داشته باشید می توانید از سامانه بانک سامان یا ملت خرید نمائید . و بازهم اگر بعد از خرید موفق به هردلیلی نتوانستیدفایل را دریافت کنید نام فایل را به شماره همراه   09159886819  در تلگرام ، شاد ، ایتا و یا واتساپ ارسال نمائید، در سریعترین زمان فایل برای شما  فرستاده می شود .

درباره ما

آدرس خراسان شمالی - اسفراین - سایت علمی و پژوهشی آسمان -کافی نت آسمان - هدف از راه اندازی این سایت ارائه خدمات مناسب علمی و پژوهشی و با قیمت های مناسب به فرهنگیان و دانشجویان و دانش آموزان گرامی می باشد .این سایت دارای بیشتر از 12000 تحقیق رایگان نیز می باشد .که براحتی مورد استفاده قرار می گیرد .پشتیبانی سایت : 09159886819-09338737025 - صارمی سایت علمی و پژوهشی آسمان , اقدام پژوهی, گزارش تخصصی درس پژوهی , تحقیق تجربیات دبیران , پروژه آماری و spss , طرح درس