پروژه مالى شركت سابين خودرو

راهنمای سایت

سایت اقدام پژوهی -  گزارش تخصصی و فایل های مورد نیاز فرهنگیان

1 -با اطمینان خرید کنید ، پشتیبان سایت همیشه در خدمت شما می باشد .فایل ها بعد از خرید بصورت ورد و قابل ویرایش به دست شما خواهد رسید. پشتیبانی : بااسمس و واتساپ: 09159886819  -  صارمی

2- شما با هر کارت بانکی عضو شتاب (همه کارت های عضو شتاب ) و داشتن رمز دوم کارت خود و cvv2  و تاریخ انقاضاکارت ، می توانید بصورت آنلاین از سامانه پرداخت بانکی  (که کاملا مطمئن و محافظت شده می باشد ) خرید نمائید .

3 - درهنگام خرید اگر ایمیل ندارید ، در قسمت ایمیل ، ایمیل http://up.asemankafinet.ir/view/2488784/email.png  را بنویسید.

http://up.asemankafinet.ir/view/2518890/%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%20%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF%20%D8%A2%D9%86%D9%84%D8%A7%DB%8C%D9%86.jpghttp://up.asemankafinet.ir/view/2518891/%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%20%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF%20%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA%20%D8%A8%D9%87%20%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA.jpg

لیست گزارش تخصصی   لیست اقدام پژوهی     لیست کلیه طرح درس ها

پشتیبانی سایت

در صورت هر گونه مشکل در دریافت فایل بعد از خرید به شماره 09159886819 در شاد ، تلگرام و یا نرم افزار ایتا  پیام بدهید
آیدی ما در نرم افزار شاد : @asemankafinet

پروژه مالى شركت سابين خودرو

بازديد: 13

موضوع :

پروژه مالى شركت سابين خودرو

مقدمه و تاريخچه شركت سابين خودرو

اين شركت در سال 1381 تحت اسم شركت نوسازان قواي محركه كه وابسته به شركت جيالينگ چين بود آغاز بكار كرد و با توجه به بازاريابي هاي انجام گرفته نشان مي داد كه رونق اقتصادي چشمگيري در كشور ايجاد نموده است و سهامداران شركت سابين خدرو خودرو به منظور پاسخگويي به تقاضاي كثيري از مشتريان كه نوعي پيش دريافت و درآمد براي شركت بدهي ايجاد كرده بود به فكر گسترش و ايجاد فاز دوم شركت به نام شركت سابين خودرو گرديد اين شركت از بدو تاسيس تا سال 1384 به دليل عدم اشباع بازار سود قابل توجهي عايد شركت سابين خودرو مي گرديد زيرا كه قطعات اين شركت « skd و ikd » به صورت ثبت سفارش به دليل ارزان بودن و كيفيت بسيار مطلوب و از همه مهمتر اينكه قيمت تمام شده آن محصولات بسيار كم بود از كشور چين وارد مي شد و توليد و مونتاژ از اين محصول روزانه 90 دستگاه موتور سيكلت با نام هاي « سابين و شوباد » روزانه وارد بازار و در دست مشتريان قرار مي گرفت و حتي صادرات اين محصولات به كشورهاي همجوار از جمله عراق ، افغانستان ، اوگاندا صورت مي گرفت و از سال 1384 به دليل ايجاد كارگاه هاي غير اصولي و عدم اخذ مجوز از سازمان هاي ذيربط از يك طرف و از طرف ديگر چون در زمان جنگ امريكا با عراق  صادرات براي اين كشور انجام گرفت به دليل جنگ تمام قطعات و محصولات اين كشور به طور كلي در زمان جنگ از بين رفت و به طور كلي بازار اشباع و تخريب گرديد و باعث ركورد اقتصادي شد و موسسين و سهامداران شركت لبه اين فكر افتادند كه نه تنها شركت سود دهي كافي ندارد بلكه باعث كاهش سرمايه و موجود نقدي شركت خواهد شد در نتيجه تصميم گرفتند كه عمده قطعات يدكي و پلاستيكي اين محصول در داخل شركت با ايجاد سالن هاي بزرگ انجام دهند و از سازمان صنايع و معادن استان زنجان نيز حمايت بسياري در اين زمينه صورت مي گرفت و چون شركت به متخصصين حرفه اي نياز مبرم داشت و چون كار تخصصي بود هيچيك از افراد واجد شرايط حاضر نمي شدند در شركت انجام فعاليت كنند و چون از متخصصين كشورهاي چين نيز دعوت به عمل آمده بود آنها حاضر بودند كه دستگاه هاي اين شركت را خودشان وصل كنند و راه اندازي يك ماهه اين دستگاهها را خودشان تقبل نمايند ولي در عوض با يك حقوق و مزاياي بيشتري حاضر به هكاري با شركت سابين خودرو بودند و مدير عامل شركت سابين خودرو وقتي با اين مشكلات رو به رو شدند از راه اندازي اين دستگاه ها منصرف شدند و اين امر باعث شد كه هر سال از سود شركت كاهش يابد و شركت دچار ركورد اقتصادي گردد .

اساسنامه

به موجب ماده 8 قانون اصلاحي ، اساسنامه شركت بايد داراي موارد ذيل باشد :

1-    نام شركت « شركت سهامي سابين خودرو »

2-  موضوع شركت : توليد و مونتاژ موتور سيكلت و قطعات پلاستيكي

3-مركز اصلي شركت : آزاد راه قزوين زنجان جنب هتل غزال

4-  مبلغ سرمايه شركت : 000/500/60

5-تعدادسهام با نام : 35 سهام از يكصد سهم بنام امير حسين پژوهي و 35 سهم از يكصد سهم بنام هوشنگ پژوهي و 30 سهم از يكصد سهم بنام ايران رحمانيان

6-  مدت شركت : از تاريخ ثبت به مدت نامحدود

7-تعيين مبلغ پرداخت شده هر سهم : تماماً به حساب بانكي شماره 1374 نزد بانك ملي واريز گرديد و فيش واريزي ضميمه مدارك گرديد .

8-ذكر نام روزنامه كثير الانتشار : كيهان

9-طريقه شور و اخذ راي : هر كس به تعداد سهامي كه در شركت سهيم است حق راي دارد آقاي امير حسين پژوهي 35 راي هوشنگ پژوهي 35 راي و ايران رحمانيان 30 راي حق راي دادن خواهد داشت .

10-قيد اينكه شركت يك بازرس خواهد داشت : يك بازرس اصلي و يك بازرس علي البدل

11- نحوه انحلال شركت : 1- با توافق طرفين 2- در صورت ورشكسته شدن شركت 3- در صورت فوت ، مهجور هر يك از شركا 4- در صورت حكم قطعي ازدادگاه

12- نحوه تقسيم سود : به نسبت سهم الشركه هر شريك : امير حسين پژوهش 35% سود ، هوشنگ پژوهي 35% سود ، ايران رحمانيان 30% سود سهم خواهند  داشت .

13- طريقه تبديل سهام با نام سهام بي نام و بالعكس : تبديل سهام بي نام به با نام : بايد مراتب در روزنامه كيهان كه آگهي هاي مربوط به شركت در آن منتشر مي گردد سه نوبت هريك به فاصله پنج روز منتشر گردد و مهلت آن كمتر اطز شش ماه از تاريخ اولين نشر آگهي نباشد به صاحبان سهام داده مي شود . تبديل سهام با نام به بي نام : بايد مراتب در روزنامه كيعان كه آگهي هاي شركت در آن منتشر مي شود يك نوبت آگهي كيهان منتشر شود و مهلتي كمتر از دو ماه نباشد .

14- تكاليف و وظايف مديران : قانون براي هر يك از مديران و هيئت مديره تكاليف و وظايفي مقرر نموده كه به شرح زير مي باشد :

1-  مديران پس از انتخاب شدن بايد قبولي خود را اعلام دارند .

2-هيئت مديره بايد لااقل هر شش ماه يكبار خلاصه به صورت دارايي و قروض شركت را منظم كرده و به بازسان شركت جهت بررسي تحويل دهد .

3- اعضا هيئت مديره و مدير عامل نمي تواند بدون اجازه هيئت مديره بر معاملاتي كه با شركت يا به حساب شركت مي شود طرف معامله واقع يا سهيم شوند و در صورت اجازه هيئت مديره مكلف است بازرس شركت را از اين اجازه مطلع و گزارش آن را به اولين مجمع عمومي بدهد ( ماده 129)  .

4- در صورتي كه معاملات مزبور بدون اجازه هيئت مديره انجام مي گيرد و مجمع عمومي آن را تصويب نكند اين معاملات قابل ابطال خواهد بود .

5- مدير عامل شركت و اعضاء هيئت مديره و همسر و پدر و مادر و اجداد و اولاد و برادران و خواهران آنان حق ندارند هيچ گونه وام به اعتبار از شركت تحصيل كنند .

6- مديران و مدير عامل نمي توانند معاملاتي نظير معاملات شركت كه متضمن رقابت با عمليات شركت باشد انجام دهند « طبق ماده 133 » .

7- اعضاء موظف هيئت مديره يعني مديراني كه تمام وقت در شركت كار نمي كنند و حضور آنها فقط براي شركت در جلسات هيئت مديره است حق ندارند به طور مستمر يا غير مستمر بابت حقوق يا پاداش يا حق الزحمه وجهي دريافت كنند بلكه به اين قبيل مديران غير موظف با تصويب مجمع عمومي بابت حق حضور در جلسات هيئت مديره مبلغي مي توان پرداخت « طبق ماده 134 » .

15- چگونگي دعوت مجمع عمومي شركت : دعوت مجحمع عمومي بايد از طريق نشر آگهي در روزنامه كيهان كه آگاهي هاي مربوط به شركت در آن نشر مي گردد به عمل آيد هر يك از مجامع عمومي ساليانه بايد روزنامه كيهان را كه هر گونه دعوت و اطلاعيه اي بعدي براي سهامداران تا تشكيل مجمع عمومي ساليانه بعد در آن منتشر شود . اين تصميم بايد در روزنامه كيهان كه تاريخ چنين تصميمي جهت نشر دعوت نامه و اطلاعيه هاي مربوط به شركت سابين خودرو كه قبلاً تعيين شده است منتشر نمايند . ( طبق ماده 97)

 

 

 

 

 

 

تحزيه و تحليل پروژه شركت سابين خودرو

طبق بررسي ها و شواهد به عمل آمده از شركت مذكور نشان مي دهد كه اين شركت از سود دهي بالايي برخوردار بوده است و حدود 50 نفر نيز پرسنل در اين شركت به توليد و مونتاژ قطعات موتور سيكلت اشتغال داشته اند كه اين امر باعث مي شود تا حدودي از بيكاران كشور ما كاسته شود و ما در كشور تا حدودي مشكل بيكاري نداشته باشيم طرف دوم قضيه چون اين شركت نيز مورد حمايت از سازمان صنايع و معادن قرار گرفته بود باعث شده بود كه هر طرحي از طرف مدير عامل شركت جهت گسترش شركت و ايجاد فاز دوم شركت به سازمان مربوطه ابلاغ مي شد آنها نيز با كمال ميل آن را مي پذيرفتند كه اين امر باعث شده بود كه از شركت از نظر اقتصادي خيلي شركت مهم و مطلوب در جامعه ظار شود و در جامعه بازاري ايجاد كرده بود كه قدرت رقابت با قطعات يدكي خارجي را داشت و چون محصولات اين كشور استاندارد بود بسياري از نمايندگي ها به اين شركت روي آوردند . و باعث گرديد كه تا حدود زيادي از محصولات شركت ها ميزان توليدات خود را كاهش دهند و اين امر باعث شد كه توليدات روز به روز افزايش پيدا كند و سود قابل توجهي عايد شركت سابين خودرو گردد ولي اما چه چيزي باعث گرديد كه اين شركت با اين همه سود دهي و شهرتي كه پيدا كرده بود دچار ركورد اقتصادي شد ؟ 1- ايجاد كارگاه هاي غير اصولي و عدم اخذ مجوز از سازمان هاي ذيربط باعث شد كه در سطح جامعه افراد سياست مدار فعاليت خود را آغاز كنند و محصولات خود را با نام ساوين خودرو به بازارارائه دهند و باعث شوند كه تا حدودي از ميزان توليدات اين شركت كاسته شود و افراد سود جو توانستند از نام مشابه اعضاي اين شركت سوء استفاده كنند و سود قابل توجه رانصيب خود نمايند طرف سوم قضيه : چون در زمان جنگ در كشور عراق صادراتي از طرف اين شركت به كشور مذكور انجام گرفته بود در جنگ امريكا با عراق موتورها را توقيف كرده بود كه حدود 000/700 دستگاه بود و باعث گرديد كه شركت از سود مورد انتظار هيچ و چيزي بدست نياورد و به قول معروف تا حدودي از نظر اقتصادي ورشكسته شود و نتواند كاري را كه در آينده براي بهبود  سطح كيفيت محصول توليد شده پيش نموده بود انجام دهد . قضيه چهارم : در رابطه با به كار انداختن سالن براي توليد قطعات يدكي و پلاستيكي موتور سيكلت اگر چه حمايت هايي از طرف سازمان هايي ذيربط انجام گرفت ولي به دليل كمتر بودن افراد متخصص در اين كار و حاضر نبودن آنها براي انجام اين فعاليت از يك طرف و خواستن حقوق و مزاياي بسيار زياد افراد متخصص خارجي از طرف ديگر باعث شد كه توليد اين محصول در شركت با ناكامي رو به رو شد و شركت از نظر اقتصادي كاملاً در شرايط بحران اقتصادي و ركورد اقتصادي قرار گيرد .   

منبع : سايت علمی و پژوهشي آسمان -- صفحه اینستاگرام ما را دنبال کنید
اين مطلب در تاريخ: جمعه 23 اسفند 1398 ساعت: 20:09 منتشر شده است
نظرات(0)

نظرات


کد امنیتی رفرش

شبکه اجتماعی ما

   
     

موضوعات

پيوندهاي روزانه

تبلیغات در سایت

پیج اینستاگرام ما را دنبال کنید :

فرم های  ارزشیابی معلمان ۱۴۰۲

با اطمینان خرید کنید

پشتیبان سایت همیشه در خدمت شماست.

 سامانه خرید و امن این سایت از همه  لحاظ مطمئن می باشد . یکی از مزیت های این سایت دیدن بیشتر فایل های پی دی اف قبل از خرید می باشد که شما می توانید در صورت پسندیدن فایل را خریداری نمائید .تمامی فایل ها بعد از خرید مستقیما دانلود می شوند و همچنین به ایمیل شما نیز فرستاده می شود . و شما با هرکارت بانکی که رمز دوم داشته باشید می توانید از سامانه بانک سامان یا ملت خرید نمائید . و بازهم اگر بعد از خرید موفق به هردلیلی نتوانستیدفایل را دریافت کنید نام فایل را به شماره همراه   09159886819  در تلگرام ، شاد ، ایتا و یا واتساپ ارسال نمائید، در سریعترین زمان فایل برای شما  فرستاده می شود .

درباره ما

آدرس خراسان شمالی - اسفراین - سایت علمی و پژوهشی آسمان -کافی نت آسمان - هدف از راه اندازی این سایت ارائه خدمات مناسب علمی و پژوهشی و با قیمت های مناسب به فرهنگیان و دانشجویان و دانش آموزان گرامی می باشد .این سایت دارای بیشتر از 12000 تحقیق رایگان نیز می باشد .که براحتی مورد استفاده قرار می گیرد .پشتیبانی سایت : 09159886819-09338737025 - صارمی سایت علمی و پژوهشی آسمان , اقدام پژوهی, گزارش تخصصی درس پژوهی , تحقیق تجربیات دبیران , پروژه آماری و spss , طرح درس