چهار مورد از راه های ایمن سازی آزمایشگاه و کتابخانه را بنویسید

راهنمای سایت

سایت اقدام پژوهی -  گزارش تخصصی و فایل های مورد نیاز فرهنگیان

1 -با اطمینان خرید کنید ، پشتیبان سایت همیشه در خدمت شما می باشد .فایل ها بعد از خرید بصورت ورد و قابل ویرایش به دست شما خواهد رسید. پشتیبانی : بااسمس و واتساپ: 09159886819  -  صارمی

2- شما با هر کارت بانکی عضو شتاب (همه کارت های عضو شتاب ) و داشتن رمز دوم کارت خود و cvv2  و تاریخ انقاضاکارت ، می توانید بصورت آنلاین از سامانه پرداخت بانکی  (که کاملا مطمئن و محافظت شده می باشد ) خرید نمائید .

3 - درهنگام خرید اگر ایمیل ندارید ، در قسمت ایمیل ، ایمیل http://up.asemankafinet.ir/view/2488784/email.png  را بنویسید.

http://up.asemankafinet.ir/view/2518890/%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%20%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF%20%D8%A2%D9%86%D9%84%D8%A7%DB%8C%D9%86.jpghttp://up.asemankafinet.ir/view/2518891/%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%20%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF%20%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA%20%D8%A8%D9%87%20%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA.jpg

لیست گزارش تخصصی   لیست اقدام پژوهی     لیست کلیه طرح درس ها

پشتیبانی سایت

در صورت هر گونه مشکل در دریافت فایل بعد از خرید به شماره 09159886819 در شاد ، تلگرام و یا نرم افزار ایتا  پیام بدهید
آیدی ما در نرم افزار شاد : @asemankafinet

چهار مورد از راه های ایمن سازی آزمایشگاه و کتابخانه را بنویسید

بازديد: 19

سوال : چهار مورد از راه های ایمن سازی آزمایشگاه و کتابخانه را بنویسید

پاسخ

 

۱- اشیای سنگین مانند کتابخانه ها، گل های آویز و چراغ ها را در جای خود محکم کنید…

۲- تجهیزات بیرون ساختمان مانند کولرهایی که کنار پنجره نصب شده اند را محکم سر جایشان ببندید یا به جای دیگری منتقل نمائید.

۳- اصول کمک های اولیه را یاد بگیرید تا بعد از وقوع زلزله بتوانید به خود و دیگران در کمال خونسردی کمک کنید

۴- روش های کمک های اولیه را به فرزندان و اعضای خانواده آموزش دهید و هر چند وقت یکبار زلزله را در خانه صحنه سازی کنید و راهکارهای ایمنی را تمرین نمائید.

۵- مکان های قطع آب, گاز و برق را بدانید تا در شرایط اضطراری نسبت به قطع آنها اقدام نمائید

۶- اشیاء و وسایل سنگین مانند لوستر, قفسه های کتاب, ویترین وسایل شکستنی و … را در جای خود محکم و ثابت کنید و اشیاء سنگین را در طبقه های پایین ویترین و دکورها قرار دهید.

زمین‌لرزه یا زلزله لرزش و جنبش زمین است که به علّت آزاد شدن انرژی ناشی از گسیختگی سریع در گسلهای پوستهٔ زمین در مدّتی کوتاه روی می‌دهد. محلّی که منشأ زمین‌لرزه است و انرژی از آنجا خارج می‌شود را کانون ژرفی، و نقطهٔ بالای کانون در سطح زمین را مرکز سطحی زمین‌لرزه می‌گویند. پیش از وقوع زمین‌لرزهٔ اصلی معمولاً زلزله‌های نسبتاً خفیف‌تری در منطقه روی می‌دهد که به پیش‌لرزه معروف‌اند. به لرزش‌های بعدی زمین‌لرزه نیز پس‌لرزه می‌گویند که با شدّت کمتر و با فاصلهٔ زمانی گوناگون میان چند دقیقه تا چند ماه رخ می‌دهند.

چهار مورد از راه های ایمن سازی آزمایشگاه و کتابخانه را بنویسید

راهکارهای بعد از وقوع زلزله

  • بعد از وقوع زلزله خانه را ترک کنید زیرا ممکن است یک پس لرزه رخ دهد و آوار بر روی سرتان بریزد.
  • از انجام حرکاتی که باعث ریزش آوار میشود خودداری کنید.
  • تا جایی که میتوانید از حرکت بر روی آوار خودداری نمائید زیرا ممکن است افرادی زیر آوار جا مانده باشندو این حرکات باعث ریزش آوار بر سر آنها شود.
  • اگر زیر آوار قرار گرفتید و دچار خونریزی شدید محل زخم را فشار دهید و در صورت امکان بالا نگه دارید.
  • اگر امکان خروج برای شما وجود ندارد با سوت و یا ضربه زدن به تکه های بزرگ آوار دیگران را از وجود خود مطلع کنید.
  • اگر راهی برای خروج وجود دارد سعی کنید خود را از زیر آوار نجات دهید
منبع : سايت علمی و پژوهشي آسمان -- صفحه اینستاگرام ما را دنبال کنید
اين مطلب در تاريخ: یکشنبه 06 بهمن 1398 ساعت: 22:44 منتشر شده است
نظرات(0)

مطالب مرتبط

نظرات


کد امنیتی رفرش

شبکه اجتماعی ما

   
     

موضوعات

پيوندهاي روزانه

تبلیغات در سایت

پیج اینستاگرام ما را دنبال کنید :

فرم های  ارزشیابی معلمان ۱۴۰۲

با اطمینان خرید کنید

پشتیبان سایت همیشه در خدمت شماست.

 سامانه خرید و امن این سایت از همه  لحاظ مطمئن می باشد . یکی از مزیت های این سایت دیدن بیشتر فایل های پی دی اف قبل از خرید می باشد که شما می توانید در صورت پسندیدن فایل را خریداری نمائید .تمامی فایل ها بعد از خرید مستقیما دانلود می شوند و همچنین به ایمیل شما نیز فرستاده می شود . و شما با هرکارت بانکی که رمز دوم داشته باشید می توانید از سامانه بانک سامان یا ملت خرید نمائید . و بازهم اگر بعد از خرید موفق به هردلیلی نتوانستیدفایل را دریافت کنید نام فایل را به شماره همراه   09159886819  در تلگرام ، شاد ، ایتا و یا واتساپ ارسال نمائید، در سریعترین زمان فایل برای شما  فرستاده می شود .

درباره ما

آدرس خراسان شمالی - اسفراین - سایت علمی و پژوهشی آسمان -کافی نت آسمان - هدف از راه اندازی این سایت ارائه خدمات مناسب علمی و پژوهشی و با قیمت های مناسب به فرهنگیان و دانشجویان و دانش آموزان گرامی می باشد .این سایت دارای بیشتر از 12000 تحقیق رایگان نیز می باشد .که براحتی مورد استفاده قرار می گیرد .پشتیبانی سایت : 09159886819-09338737025 - صارمی سایت علمی و پژوهشی آسمان , اقدام پژوهی, گزارش تخصصی درس پژوهی , تحقیق تجربیات دبیران , پروژه آماری و spss , طرح درس