روش های مطالعه درست

راهنمای سایت

سایت اقدام پژوهی -  گزارش تخصصی و فایل های مورد نیاز فرهنگیان

1 -با اطمینان خرید کنید ، پشتیبان سایت همیشه در خدمت شما می باشد .فایل ها بعد از خرید بصورت ورد و قابل ویرایش به دست شما خواهد رسید. پشتیبانی : بااسمس و واتساپ: 09159886819  -  صارمی

2- شما با هر کارت بانکی عضو شتاب (همه کارت های عضو شتاب ) و داشتن رمز دوم کارت خود و cvv2  و تاریخ انقاضاکارت ، می توانید بصورت آنلاین از سامانه پرداخت بانکی  (که کاملا مطمئن و محافظت شده می باشد ) خرید نمائید .

3 - درهنگام خرید اگر ایمیل ندارید ، در قسمت ایمیل ، ایمیل http://up.asemankafinet.ir/view/2488784/email.png  را بنویسید.

http://up.asemankafinet.ir/view/2518890/%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%20%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF%20%D8%A2%D9%86%D9%84%D8%A7%DB%8C%D9%86.jpghttp://up.asemankafinet.ir/view/2518891/%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%20%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF%20%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA%20%D8%A8%D9%87%20%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA.jpg

لیست گزارش تخصصی   لیست اقدام پژوهی     لیست کلیه طرح درس ها

پشتیبانی سایت

در صورت هر گونه مشکل در دریافت فایل بعد از خرید به شماره 09159886819 در شاد ، تلگرام و یا نرم افزار ایتا  پیام بدهید
آیدی ما در نرم افزار شاد : @asemankafinet

روش های مطالعه درست

بازديد: 3
روش های مطالعه درست

چگونه درست مطالعه کنیم

خيلي ها مانند من مطالعه را دوست دارند اما بعد از خواندن چند صفحه ،خسته وكلافه مي شوند و خوابشان مي گيرد  و از قيد مطالعه مي گذرند، براي مطالع هاي مفيد  و درست به شش نكته زير توجه كنيد :

 

شش روش مطالعه

 

1.   1. نوشتن همراه خواندن

 

 مطالعه فر آيندي فعال است  وبراي رسيدن به اين هدف  بايد از همه حواس خود براي درك صحيح مطالب استفاده كرد  بايد با چشمان خود مطالب را خواند  ونكات مهم را يادداشت كرد  تا مطالب مهم را از ياد نبريم .

 

 

 

2.   2.  خط كشيدن زير نكته هاي مهم

 

اين روش كاملي براي مطالعه نيست ، زيرا  كه در اين روش بعضي از افراد به جاي آنكه  تمركز و توجه به روي يادگيري و درك مطلب داشته باشند ، ذهنشان معطوف به خط كشيدن زير نكته هاي مهم ميشود . روش صحيح خط كشيدن  زير نكته هاي مهم به اين صورت است  كه نخست مطالب را بخوانند ومفهوم را كاملا درك كنند  وسپس زير نكته هاي مهم  را خط بكشند؛ نه آنكه در كتاب به دنبال  نكته هاي مهم بگردند تا زير آن را خط بكشند.

 

 

 

3.حاشيه نويسي

 

 اين روش را در كار خيلي از بزرگان  مانند شهيد مطهري مي توان ديد اما باز هم روشي كامل براي درك عميق مطالب  و خواندن گتابهاي درسي نيست ؛ البته ميتوان براي يادگيري برخي از مطالب از اين روش استفاده كرد .

 

 

 

4.خلاصه نويسي

 

دراين روش ، مطالب را مي خوانيم و آنچه را كه درك كرده ايم ، به صورت خلاصه به روي دفتر يادداشت مي كنيم . اين روش براي مطالعه مناسب و از روشهاي قبلي بهتر است ،زيرا در اين روش نخست مطالب را مي فهميم سپس آنهارا يادداشت مي كنيم،اما باز هم بهترين روش براي خواندن نيست.

 

 

 

5.كليد برداري

 

كليد يرداري روشي مناسب براي خواندن و نوشتن نكتههاي مهم است. در اين روش، شما بعداز  درك مطلب ، به صورت كليدي  نكته هاي مهم را يادداشت مي كنيد. در واقع  كلمه كليدي كوتاهترين ، بهترين ،  راحت ترين  وپر معني ترين  كلمه اي است  كه با ديدن آن ، مفهوم جمله شده  و به ياد آورده مي شود.

 

 

 

 

6.افزايش بازدهي مطالعه

 

 اين روش بهترين شيوه براي يادگيري ،به ويژه فراگيري مطالب درسي  است . دراين روش شما مطالب را مي خوانيد وبعد از درك حقيقي آنها  نكته هاي مهم را به زبان خودتان  وبه صورت كليدي يادداشت مي كنيد وسپس كلمات كليدي را به مغزتان مي سپاريد. در واقع نوشته هاي خود را به بهترين شكل   ممكن  سازماندهي  و نكته هاي اصلي  و فرعي را  مشخص مي كنيد  تا در دفعات بعد  ، به جاي دوباره خواني  كتاب ، فقط به آن مراجعه كنيد  وبا ياد آوري كلمات كليدي  نوشته شده در مغزتان  ،آنها را خيلي سريع مرور كنيد . اين روش درصد موفقيت  تحصيلي شما را  تا حدود بسيار زياد ي  افزايش مي دهد  ودرس خواندن را بسيار آسان مي كند و بازده مطالعه را افزايش مي دهد.  يادتان باشد براي يك مطالعه مفيد شرايط مطالعه را رعايت  كنيد. يعني با به كارگيري  يا  فراهم كردن  محيط ، مطالعه اي  مفيدتر  با بازدهي بالا تر و مطالعه اي بهتر  داشته باشيد.

منبع : سايت علمی و پژوهشي آسمان -- صفحه اینستاگرام ما را دنبال کنید
اين مطلب در تاريخ: دوشنبه 04 فروردین 1399 ساعت: 21:35 منتشر شده است
برچسب ها : ,,,,,,,,,
نظرات(0)

نظرات


کد امنیتی رفرش

شبکه اجتماعی ما

   
     

موضوعات

پيوندهاي روزانه

تبلیغات در سایت

پیج اینستاگرام ما را دنبال کنید :

فرم های  ارزشیابی معلمان ۱۴۰۲

با اطمینان خرید کنید

پشتیبان سایت همیشه در خدمت شماست.

 سامانه خرید و امن این سایت از همه  لحاظ مطمئن می باشد . یکی از مزیت های این سایت دیدن بیشتر فایل های پی دی اف قبل از خرید می باشد که شما می توانید در صورت پسندیدن فایل را خریداری نمائید .تمامی فایل ها بعد از خرید مستقیما دانلود می شوند و همچنین به ایمیل شما نیز فرستاده می شود . و شما با هرکارت بانکی که رمز دوم داشته باشید می توانید از سامانه بانک سامان یا ملت خرید نمائید . و بازهم اگر بعد از خرید موفق به هردلیلی نتوانستیدفایل را دریافت کنید نام فایل را به شماره همراه   09159886819  در تلگرام ، شاد ، ایتا و یا واتساپ ارسال نمائید، در سریعترین زمان فایل برای شما  فرستاده می شود .

درباره ما

آدرس خراسان شمالی - اسفراین - سایت علمی و پژوهشی آسمان -کافی نت آسمان - هدف از راه اندازی این سایت ارائه خدمات مناسب علمی و پژوهشی و با قیمت های مناسب به فرهنگیان و دانشجویان و دانش آموزان گرامی می باشد .این سایت دارای بیشتر از 12000 تحقیق رایگان نیز می باشد .که براحتی مورد استفاده قرار می گیرد .پشتیبانی سایت : 09159886819-09338737025 - صارمی سایت علمی و پژوهشی آسمان , اقدام پژوهی, گزارش تخصصی درس پژوهی , تحقیق تجربیات دبیران , پروژه آماری و spss , طرح درس