تحقیق درباره امنیت کشور اسپانیا

راهنمای سایت

سایت اقدام پژوهی -  گزارش تخصصی و فایل های مورد نیاز فرهنگیان

1 -با اطمینان خرید کنید ، پشتیبان سایت همیشه در خدمت شما می باشد .فایل ها بعد از خرید بصورت ورد و قابل ویرایش به دست شما خواهد رسید. پشتیبانی : بااسمس و تلگرام : 09159886819 و آیدی : @dabiryar  -  صارمی

2- شما با هر کارت بانکی عضو شتاب (همه کارت های عضو شتاب ) و داشتن رمز دوم کارت خود و cvv2  و تاریخ انقاضاکارت ، می توانید بصورت آنلاین از سامانه پرداخت بانکی  (که کاملا مطمئن و محافظت شده می باشد ) خرید نمائید .

3 - درهنگام خرید اگر ایمیل ندارید ، در قسمت ایمیل ، ایمیل http://up.asemankafinet.ir/view/2488784/email.png  را بنویسید.

http://up.asemankafinet.ir/view/2518890/%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%20%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF%20%D8%A2%D9%86%D9%84%D8%A7%DB%8C%D9%86.jpghttp://up.asemankafinet.ir/view/2518891/%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%20%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF%20%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA%20%D8%A8%D9%87%20%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA.jpg

لیست گزارش تخصصی ها   لیست اقدام پژوهی ها         تجربیات ارتقای شغلی

توجه

در صورت هرگونه مشکل در خرید و دریافت به شماره موبایل 09159886819 اسمس و یا با تلگرام پیام بدهید.باتشکر
درهنگام خریددر ردیف اول نام و نام خانوادگی و در ردیف دوم ایمیل وارد کنید.

تحقیق درباره امنیت کشور اسپانیا

بازديد: 28

 

" امنیت کشور اسپانیا "

 

 

اسپانیا (به اسپانیایی: España [esˈpaɲa] ( بشنوید))، با نام رسمی پادشاهی اسپانیا کشوری مستقل و از اعضای اتحادیه اروپا است. این کشور در شبه ‌جزیره ایبری در جنوب غربی  اروپا  قرار دارد. سرزمین  اصلی  اسپانیا از جنوب و شرق  با دریای مدیترانه  و جبل الطارق، از شمال و شمال شرق با فرانسه، آندورا و خلیج بیسکای و از غرب و شمال غرب با پرتغال و اقیانوس اطلس هم‌مرز است. مرز اسپانیا با پرتغال (به طول ۱۲۱۴ کیلومتر) طولانی‌ترین مرز یکپارچه در اتحادیه اروپا است.

قلمروی اسپانیا افزون بر سرزمین اصلی شامل جزایر بالئارس در دریای مدیترانه، جزایر قناری در سواحل آفریقایی اقیانوس اطلس، دو شهر خودمختار سبته و ملیله در آفریقای شمالی هم‌مرز با کشور مراکش و چندین جزیره مسکونی و غیر مسکونی دیگراز جمله آلبوران، شافاریناس، آلوزماس و ولز د لا گومرا می‌باشد. با مساحت ۵۰۵۹۹۲ کیلومتر مربع، اسپانیا کمی بزرگتر از ترکمنستان و از لحاظ بزرگی دومین کشور بزرگ اروپای غربی و پنجمین کشور بزرگ اروپاست.

انسان مدرن نخستین بار در حدود ۳۵۰۰۰ سال پیش قدم به شبه جزیره ایبریا گذاشت. در حدود ۲۰۰ سال پیش از میلاد از این منطقه تحت فرمان حکومت روم قرار گرفت و هیسپانیا نامیده می‌شد. هیسپانیا در قرون وسطی توسط قبایل ژرمن و پس از آن توسط مورها تصرف شد. در قرن پانزدهم پس از ازدواج‌های بین حکومتی فرمانروایان کاتولیک و اتحاد این حکومت‌ها و همچنین سقوط کامل آندلس و بازپس گیری آن از دست موروهای مسلمان در سال ۱۴۹۲ اسپانیا به شکل کشوری یکپارچه پدیدار شد. در اوایل دوران جدید اسپانیا به یک امپراتوری پر قدرت جهانی تبدیل شد و اسپانیایی‌ها به عنوان یکی از نخستین فاتحان دنیای جدید به قاره آمریکا وارد و در آنجا ساکن شدند. بیش از پانصد میلیون نفر اسپانیایی زبان ساکن در آمریکا میراثی است که اسپانیایی‌ها در این قاره بر جای گذاشتند.

اسپانیای امروزی کشوری دموکراتیک و دارای حکومتی پارلمانی تحت قانون اساسی پادشاهی است. اسپانیا یک کشور توسعه‌یافته و نوزدهمین اقتصاد بزرگ دنیا از نظر تولید ناخالص داخلی می‌باشد. این کشور همچنین دارای سطح بالای استاندارد زندگی است. اسپانیا در سازمان ملل متحد، ناتو، سازمان تجارت جهانی، سازمان همکاری اقتصادی و توسعه و اتحادیه اروپا عضو می‌باشد.

وزیر امور خارجه اسپانیا، اقدامات و پیشروی های تروریست های گروه داعش را در شمال قاره آفریقا، یک «تهدید واقعی» برای امنیت ملی کشورش دانست و تاکید کرد: خطر گسترش این وضعیت در سراسر بخش شمال آفریقا بسیار زیاد است.

وزیر خارجه اسپانیا اعلام کرد که این کشور پس از آمریکا و انگلیس، بیشترین حملات سایبری را تجربه می کند.

«خوسه مانوئل گارسیا مارگالو» روز جمعه در اجلاسی درباره «جنگ سایبری» افزود: فقط در سال 2014 میلادی، شهروندان، شرکتها و زیرساخت های این کشور با 70 هزار حمله سایبری روبه رو شدند.

وی به میزان حساسیت این حملات و یا مبادی و مقاصد آنها اشاره نکرد اما گفت: دستگاه های دولتی، افراد و شرکت ها از جمله شرکت های مربوط به اداره زیرساخت های حساس آن کشور از جمله این اهداف بوده اند.

وی ادامه داد: اسپانیا به همه چالش هایی که حملات سایبری برای آن ایجاد می کند در همان زمان پاسخ می دهد؛ ضمن آنکه در سطح ملی و بین المللی نیز واکنش نشان می دهد تا علیه این حملات مقابله کند.

گارسیا افزود: اسپانیا این اعمال خصمانه ایجاد شده در فضای مجازی را در استراتژی امنیت ملی خود به عنوان یکی از 12 تهدید بسیار مهم و جدی مشخص کرده است.

وی گفت: از دسامبر (آذر- دی) سال 2013 میلادی، یک استراتژی امنیت سایبری ملی و یک شورای ملی امنیت سایبری در آن کشور وجود دارند که مسوول هماهنگی همه دفاتر وزارتخانه ها و سازمان های دولتی در این زمینه هستند.

وی افزود: این نهادها در حال تهیه یک «طرح ملی امنیت سایبری» با در نظر گرفتن راهبردهای اتحادیه اروپا و سازمان ناتو در این زمینه هستند.

این طرح از سوی «شورای ملی امنیت سایبری» در دست تهیه است که ژنرال «فلیکس سانس» (رییس مرکز ملی اطلاعات اسپانیا) ریاست آن را برعهده دارد. وزارت دفاع اسپانیا نیز یک یگان ویژه دفاع سایبری متشکل از 70 متخصص این حوزه را راه اندازی کرده است.

بنابراین گزارش، در اوایل سال جاری روزنامه ال پاییس در گزارشی به نقل از مقام های دولت اسپانیا گفته بود که وزیران و قائم مقام آنها در سال 2014 ، بارها مورد حملات نافرجام هکرهای مقیم روسیه و چین قرار گرفتند.

به گفته وی، این حملات علیه تلفن های همراه و رایانه های شخصی مقام های ارشد دولتی اسپانیا برای ردیابی اطلاعات و ارتباطات انجام شد.

به گفته مقام های دولتی، یک ایمیل مخرب، ترفند استفاده شده از سوی هکرها بود؛ چهار وزارتخانه کشور، دفاع، خارجه و نخست وزیری، پیچیده ترین تلاش ها برای تجاوز یا تهدید مداوم پیشرفته (APT ) به آنها را تجربه کردند.

این مقام های دولتی همچنین گفتند که تلاش ها برای نفوذ، از سوی گروه های هماهنگ شده ای است که تعداد آنها تا 20 هکر نیز رسید؛ هکرها کارکنان دولت یا کارشناسان رایانه ای هستند که از دولت های چین و روسیه پول دریافت می کنند.

یک کارشناس مرکز امنیت سایبری صنعتی اسپانیا سال گذشته میلادی گفته بود که 50 درصد از حملات سایبری در بخش انرژی این کشور اتفاق می افتد.

وزارت کشور اسپانیا پیشتر اعلام کرده بود حملات سایبری هر ساله نزدیک به 497 هزار یورو به شرکت های بزرگ و حدود 38 هزار یورو به شرکت های کوچک و متوسط ضرر می رساند.

 

منبع : سايت علمي و پژوهشي آسمان
اين مطلب در تاريخ: یکشنبه 11 مهر 1395 ساعت: 17:38 منتشر شده است
برچسب ها : ,,,,
نظرات()

نظرات


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی

موضوعات

ارسال لينک

پيوندهاي روزانه

امکانات جانبي

خبرنامه سایت

با اطمینان خرید کنید

پشتیبان سایت همیشه در خدمت شماست.

 سامانه خرید و امن این سایت از همه  لحاظ مطمئن می باشد . یکی از مزیت های این سایت دیدن بیشتر فایل های پی دی اف قبل از خرید می باشد که شما می توانید در صورت پسندیدن فایل را خریداری نمائید .تمامی فایل ها بعد از خرید مستقیما دانلود می شوند و همچنین به ایمیل شما نیز فرستاده می شود . و شما با هرکارت بانکی که رمز دوم داشته باشید می توانید از سامانه بانک سامان یا ملت خرید نمائید . و بازهم اگر بعد از خرید موفق به هردلیلی نتوانستیدفایل را دریافت کنید نام و نام خانوادگی نام فایل و ایمیل خود را به شماره همراه 09159886819 ارسال نمائید، در سریعترین زمان فایل به ایمیل شما  فرستاده می شود .

اینستاگرام سایت

به کانال اینستوگرام سایت ما بپیوندید

نظرسنجي

چقدر از تحقیقات سایت راضی هستید و به دیگران سایت را معرفی می کنید ؟
درباره ما

آدرس مشهد قاسم اباد - سایت علمی و پژوهشی آسمان -کافی نت آسمان - هدف از راه اندازی این سایت ارائه خدمات مناسب علمی و پژوهشی و با قیمت های مناسب به فرهنگیان و دانشجویان و دانش آموزان گرامی می باشد .این سایت دارای بیشتر از 10000 تحقیق رایگان نیز می باشد .که براحتی مورد استفاده قرار می گیرد .پشتیبانی سایت : 09159886819-09338737025 - صارمی سایت علمی و پژوهشی آسمان , اقدام پژوهی, گزارش تخصصی درس پژوهی , تحقیق تجربیات دبیران , پروژه آماری و spss , کارآموزی