تحقیق درباره ضرب المثل نابرده رنج گنج میسر می‌شود

منوhttp://up.asemankafinet.ir/up/asemankafinet/Pictures/Untitled-3.jpg

http://up.asemankafinet.ir/up/asemankafinet/Pictures/ertegha.jpg


پشتیبانی با اسمس و
تلگرام
09159886819
به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید

شبکه اجتماعی ما


ایسنتاگرام سایت علمی و پژوهشی آسمان

موضوعات

صفحات جانبی

امکانات جانبی

حمایت از ما

راهنمای سایت

1- با اطمینان خرید کنید ، پشتیبان سایت همیشه در خدمت شما می باشد .فایل ها بعد از خرید آنلاین و یا کارت به کارت بصورت ورد و قابل ویرایش به دست شما خواهد رسید.شماره های پشتیبانی : 09159886819 و   تلگرام : 09159886819 و @dabiryar   پشتیبانی سایت : صارمی

2- شما با هر کارت بانکی عضو شتاب (همه کارت های عضو شتاب ) و داشتن رمز دوم کارت خود و cvv2  و تاریخ انقاضاکارت ، می توانید بصورت آنلاین از سامانه پرداخت بانکی  (که کاملا مطمئن و محافظت شده می باشد ) خرید نمائید و بعد از پرداخت آنلاین وارد صفحه دانلود فایل می شوید .همچنین غیر از اینکه به صورت مستقیم فایل را دریافت می نمائید . لینک دانلود به ایمیل شما نیز فرستاده می شود .

3 - درهنگام خرید اگر ایمیل ندارید ، در قسمت ایمیل ، ایمیل asemankafinet@gmail.com را بنویسید.

4 - در هنگام خریداگر باخطای شماره موبایل اشتباه است مواجه شدید ، زبان گوشی یا کامپیوترخود را در هنگام وارد کردن شماره موبایل انگلیسی قرار دهید مشکل حل می شود .

5- توجه : بعد از خرید و دریافت فایل ورد اگر در هنگام بازشدن فایل ورد نوار زرد رنگ با عنوان enable editing بالای ورد  ظاهر شد روی آن کلیک کنید تا فایل ویرایش شود

http://up.asemankafinet.ir/up/asemankafinet/Pictures/rahnemaonline.jpghttp://up.asemankafinet.ir/up/asemankafinet/Pictures/kart.jpg

لیست گزارش تخصصی ها   لیست اقدام پژوهی ها         تجربیات ارتقای شغلی

تحقیق درباره ضرب المثل نابرده رنج گنج میسر می‌شود

بازدید: 533

 

نابرده رنج گنج میسر می‌شود

به كسانی گفته می‌شود كه در مسیر زندگی با تحمل و سختی به موفقیت می‌رسند.          

 

با نگاهی اجمالی به جامعه امروزمان متوجه آن می‌شویم که خیل عظیمی از مردم، پیشرفت و توسعه و به نوعی پاداش خود را به راحتی تمام طلب می‌کنند، در حالی که بنا بر استدلال به این روایت، هر کسی که دنبال پاداشی و به نوعی دنبال پیشرفت و توسعه می‌گردد باید سختی‌ای نیز متحمل گردد تا آنچه را مدنظرش با عنوان پاداش متصور بوده، به دست آورد.

افراد زیادی در جامعه هستند که بی دلیل یا در برخی از مواقع با کم توجهی به دلیلی محکم از صبح تا به شب برای پاداشی که هدف قرار داده‌اند می‌دوند و بعضآ با نوع پاداشی که جستجو می‌کنند بیگانه‌اند، و این سۆال را از خود نمی‌پرسند که آیا به راستی دنبال این‌گونه پاداش بروم؟

 از طرفی نیز، این سۆال می‌بایست قبل از تحمل سختی پرسیده شود. عدم تشخیص حقیقی پاداش مورد انتظار افراد جامعه یکی از اولین اشکالاتی است که در خیلی از مواقع عده ای بیهوده برایش به سختی می‌افتند. به عنوان مثال فرض بفرمایید افراد زیادی برای به دست آوردن پاداش مالی، از صبح تا به شب زحمات زیادی متحمل می‌شوند تا به وسیله‌ی این پاداشهای مالی، قدری امکانات به دست آورند و بر فرض مثال راحت تراز پیش زندگی کنند، این در حالیست که با نگاهی گذرا به زندگی آنان قبل از سختی‌ای که متحملش می‌شدند، در می یابیم که در گذشته راحت‌تر از حال زندگی می‌کردند، حال این معنی اش آن است که زمانی که از امکانات برخوردار نبودند یا کمتر برخوردار بودند، به نسبت حال که برخوردار از امکانات متعدد و متنوعی هستند؛ راحت‌تر بودند.

یافته ذهنی دیگری که از این حدیث می‌توان برداشت کرد این است که:پاداش گرفتن حقیقی آن است که با سختی کشیدن همراه باشد. حتمآ ما قدر آنچه را که با سختی کشیدن به دست می‌آوریم بیشتر خواهیم دانست. بنابراین قدر پاداشی که دریافت می‌کنیم را بیشتر می‌شناسیم وآن پاداش را بهتر مورد بهره‌وری قرار می‌دهیم.

عدم تشخیص حقیقی پاداش مورد انتظار افراد جامعه یکی از اولین اشکالاتی است که در خیلی از مواقع عده ای بیهوده برایش به سختی می‌افتند

این تصور برای جامعه بسیار سم آلود می‌تواند باشد که:نابرده رنج گنج میسر می‌شود! یعنی باوری در ذهنیت عوام‌الناس ایجاد شود که این‌گونه متصور باشند که نابرده رنجی و سختی‌ای، در رسیدن به پاداشی و گنجی می‌تواند دست ما را پر نماید!

همان طور که به درستی از این ضرب‌المثل برمی آید که: نابرده رنج گنج میسر نمی‌شود؛ می ‌توان پایه‌ی استدلالی چنین ضرب‌المثلی را این حدیث گران قدر امیرالمونین علی علیه‌السلام دانست، که می‌فرمایند: پاداش گرفتن به سختی کشیدن است. فقط کافی است زمانی را تصور بفرمایید که این حدیث باور افراد جامعه شود.

 در تلاش و فعالیت‌های گوناگونی که به انتظار پاداشی در تکاپویند، باور داشته باشند که با سختی کشیدن بدان پاداش متصور دست خواهند یافت، از این تصور منافع متصوری برای جامعه پیش خواهد آمد که هر عقل سلیمی بدان رای خواهد داد.

گنج

اگر بخواهیم رفتاری مبتنی بر سختی کشیدن برای دستیابی به پاداش را در جامعه رواج دهیم؛ ناگزیر هستیم که اول باور این رفتار را در جامعه ایجاد کنیم، که احادیثی همچون آنچه نقل شد همان موتور متحرکه ای برای باورپذیری خواهد بود که رسالت رسانه و دستگاه‌های فرهنگ ساز کشور را مشخص می‌کند که، با چه جهت گیری‌ای باید فرهنگ سازی نماییم.

 برای مثال سۆال اساسی که می‌توان مطرح نمود آنکه: به راستی چند فیلم و سریال از صدا و سیما پخش شده است که نشان دهنده حقیقی این مطلب باشد که نابرده رنج گنج میسر نمی‌شود!؟ به باور این قلم نه تنها رسانه‌ها در این راستا تولیدات قابل توجهی نداشته‌اند بلکه، با نشان دادن زندگی‌های تجمل گرا که معلوم نیست این توان مالی از کجا نصیب صاحبانشان شده است که این‌چنین دچار تجمل گرایی هستند، ره صدشبه را یک شبه پیمودن به تصویر می کشند.

حال از زاویه‌ی دیدی متفاوت نسبت به آنچه بیان شد نیز، می‌توان این حدیث گران بهاء را ملاحظه نمود که با هرسختی کشیدنی پاداشی برایش متصوراست. البته این نکته در جای خودش باقی می‌ماند که پاداش متصور چه باشد که برایش راضی شویم، به سختی بیافتیم، که در چند سطر قبل بدان پرداختیم.

بنابراین برای رفتارسازی بر مبنای آنچه در این حدیث استدلال می‌شود، لازمه‌اش آن است که باور سازی درخور این نوع رفتار صورت گیرد که ایجاد این‌گونه باورها را رسانه‌ها و و دستگاه‌های مسئول فرهنگ ساز بر عهده دارند که می‌بایست بنا بر جهت گیرهایی که در این حدیث و احادیثی از این دست استخراج می شود، برنامه تعریف شده داشت.

به راستی چند فیلم و سریال از صدا و سیما پخش شده است که نشان دهنده حقیقی این مطلب باشد که نابرده رنج گنج میسر نمی‌شود!؟ به باور این قلم نه تنها رسانه‌ها در این راستا تولیدات قابل توجهی نداشته‌اند بلکه، با نشان دادن زندگی‌های تجمل گرا که معلوم نیست این توان مالی از کجا نصیب صاحبانشان شده است که این‌چنین دچار تجمل گرایی هستند، ره صدشبه را یک شبه پیمودن به تصویر می کشند

 از این جهت به برنامه تعریف شده نیز تاکید شد که، وقتی جهت گیری‌ها به طور مشخص پرواضح هستند حال نوبت برنامه ریزی دقیق و قابل محاسبه است، که باید توسط مسئولین ذیربط انجام گیرد. یکی از باورهای غلط در مسیر باورساز کردن آنچه بدان اشاره شد این است که:ره صد شبه را باید یک شبه پیمود. از آنجایی که انسان موجودی است خارق‌العاده و توانایی این را دارد که با بهره‌مندی از تفکر بیشترین بهره برداری و توسعه و پیشرفت که به نوعی پاداش محسوب می‌شوند را محصول خود کند، بدان معنی نیست که ره صدشبه، یک شبه پیموده شود!

بنابراین بهترین مسیر برای رسیدن به پاداش همان است که از این ضرب‌المثل برمی آید که:نابرده رنج، گنج میسر نمی‌شود، مزد آن گرفت جان برادر که کار کرد.


این مطلب در تاریخ: جمعه 26 آذر 1395 ساعت: 17:40 منتشر شده است
برچسب ها : ,
نظرات()

نظرات


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی

خبرنامه سایت

کانال تلگرام فرهنگیان

با عضویت در کانال تلگرامی ما از اخرین تحقیقات سایت باخبر شوید
http://up.asemankafinet.ir/view/1689294/44.jpg

راهنمای خرید آنلاین


 


پشتیبانی با اسمس
 و تلگرام
09159886819

با اطمینان خرید کنید

پشتیبان سایت همیشه در خدمت شماست.

 سامانه خرید و امن این سایت از همه  لحاظ مطمئن می باشد . یکی از مزیت های این سایت دیدن بیشتر فایل های پی دی اف قبل از خرید می باشد که شما می توانید در صورت پسندیدن فایل را خریداری نمائید .تمامی فایل ها بعد از خرید مستقیما دانلود می شوند و همچنین به ایمیل شما نیز فرستاده می شود . و شما با هرکارت بانکی که رمز دوم داشته باشید می توانید از سامانه بانک سامان یا ملت خرید نمائید . و بازهم اگر بعد از خرید موفق به هردلیلی نتوانستیدفایل را دریافت کنید نام و نام خانوادگی نام فایل و ایمیل خود را به شماره همراه 09159886819 ارسال نمائید، در سریعترین زمان فایل به ایمیل شما  فرستاده می شود .

درباره ما

سایت علمی و پژوهشی آسمان | اقدام پژوهی |گزارش تخصصی
آدرس مشهد قاسم اباد - سایت علمی و پژوهشی آسمان -کافی نت آسمان - هدف از راه اندازی این سایت ارائه خدمات مناسب علمی و پژوهشی و با قیمت های مناسب به فرهنگیان و دانشجویان و دانش آموزان گرامی می باشد .این سایت دارای بیشتر از 10000 تحقیق رایگان نیز می باشد .که براحتی مورد استفاده قرار می گیرد .پشتیبانی سایت : 09159886819-09338737025 - صارمی سایت علمی و پژوهشی آسمان اقدام پژوهی گزارش تخصصی درس پژوهی , تحقیق تجربیات دبیران , پروژه آماری و spss , کارآموزی